Kanadyjski kierunek studiów: Uprawa konopi

Jeśli chcesz studiować na kanadyjskim College’u i przy okazji ciekawi Cię szczególny odłam przyrodniczy, to ten francuskojęzyczny College communautaire du Nouveau-Brunswick jest właśnie dla Ciebie, gdyż od następnego roku zostanie tam stworzona specjalizacja uprawy konopi, która będzie przekazywać wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną na ten temat.

Ta dwujęzyczna prowincja w Kanadzie wraz ze szkoleniem w dziedzinie uprawy konopi, planuje zapewnienie siły roboczej dla lokalnych spółek zajmujących się produkcją medycznej marihuany. Władze New Brunswick zainwestowały 4 miliony kanadyjskich dolarów (czyli około 13 milionów złotych) w firmę zajmującą się medyczną marihuaną, która w zamian za to obiecała zapewnienia miejsc pracy dla 208 osób.

Dokładna zawartość tego kierunku studiów, liczba studentów i długość jeszcze zostają ustalane. Pewne jest, że docenci koncentrują się na jakości a nie na ilości, gdyż celem jest wykształcenie nowych sił roboczych, które będą spełniały wymogi tego zawodu.

Na kanadyjskich College’ach nie osiąga się akademicznego stopnia, a raczej coś w rodzaju dyplomu. Nie jest jeszcze pewne, czy studiujący po ukończeniu tego kierunku dostaną taki dyplom. Jednak czy z dyplomem czy bez, przed każdym ze studentów będzie leżała dużo obiecująca przyszłość. Tym bardziej, że jeżeli nowo wybrany premier Justin Irudeau dotrzyma swoich obietnic, to już w tym roku może zostać przedstawiony program do całkowitej legalizacji marihuany.

Obecnie niektóre firmy posiadają pozwolenie na uprawę medycznej marihuany i już teraz przygotowują się na rozmach w tej branży, który nastąpi wraz z legalizacją i zarazem na przyrost wykształconych sił roboczych. New Brunswick posiada około 750.000 mieszkańców. Jego gospodarka jest, jak na kanadyjskie warunki, niezbyt szczególnie mocno rozwinięta, dlaczego też fachowcy pracują w innych prowincjach.

Dyplomowani hodowcy konopi mogliby stworzyć nową szychtę i doprowadzić do wzrostu i wspomożenia gospodarki prowincji New Brunswick.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.