Na Co w USA Przeznacza Się Pieniądze z Podatków ze Sprzedaży Legalnej Marihuany?

W amerykańskim stanie Arkansas wpływy z podatków uzyskane z marihuany na receptę są przeznaczane na bezpłatne obiady dla dzieci w szkołach. Miliony dolarów z państwowej kasy trafiają bezpośrednio do instytucji społecznych, a produkty z konopi i ich konsumenci mogą być pewni rosnącej akceptacji.

Nie wiadomo, co dzieje się z podatkami w krajach europejskich, które są pobierane przy realizacji recept na medyczna marihuanę. Dlaczego nawet bardzo ostrożne stany w USA radzą sobie lepiej z marihuaną niż Europa?

Szkoły i Opieka Zdrowotna Korzystają z Medycznej Marihuany Na Receptę

W zeszłym roku w Arkansas ze sprzedaży medycznej marihuany osiągnięto prawie miliardowy przychód, a stan zapłacił 115 milionów dolarów z podatków. Pieniądze te nie są przeznaczone na spłatę lokalnych długów ani na finansowanie jakichkolwiek dotacji, ale są bezpośrednio przekazywane przez ustawodawcę w celu zapewnienia lepszej opieki dla ludności. Najpierw kilka instytucji opieki zdrowotnej otrzymało więcej pieniędzy, a teraz nadeszła kolej na szkoły, gdzie głównie uboższe rodziny i ich dzieci mogą cieszyć się darmowym obiadem.

Do tej pory mniej zamożni uczniowie płacili 50 centów na lunch, ale dzięki regularnemu podatkowi od legalnej marihuany kwota ta została obniżona do zera. Jest to szczytny gest, dzięki któremu lokalni politycy mogą wykazać się przed mieszkańcami i pochwalić się rzeczywistą, wymierną poprawą życia społecznego.

Prawie 100 000 Pacjentów z Różnymi Dolegliwościami Otrzymuje Konopie Indyjskie

W Stanach Zjednoczonych obecnie prawie 90 000 pacjentów otrzymuje receptę na konopie indyjskie i ich liczba stale rośnie, co jest korzystne dla wolności wyboru zarówno w zakresie leczenia, jak i działalności charytatywnej. Zamiast paternalizmu opartego na wietrznych historiach w środkowo-zachodniej Ameryce uczciwie traktuje się konopie. Mieszkańcy Arkansas muszą jedynie złożyć wniosek o ID-Card i medyczna marihuana stoi przed nimi otworem.

Miejsca Pracy, Opieka Zdrowotna i Wyżywienie Szkolne Dzięki Legalnym Kannabinoidom

Oczywiście, zawsze należy zachować ostrożność przy równoważeniu potrzeb dorosłych z potrzebami dzieci, ale to właśnie marihuana, przy rozważnej polityce antynarkotykowej, może zapewnić znacznie większą równowagę międzypokoleniową, niż się powszechnie uważa. Legalizacja marihuany to nie tylko pozwolenie obywatelom na swobodny dostęp do tej używki, ale przede wszystkim rozwój gospodarki, stworzenie wielu nowych miejsc pracy i przychody z podatków, które można przeznaczyć na poprawę opieki zdrowotnej czy, tak jak w Arkansas, na darmowe obiady w szkołach dla dzieci pochodzących z biedniejszych rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.