10 powodów, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu – część 1

Kannabis ma wprawdzie negatywny image, jednak zaczyna się to od dawna drastycznie zmieniać. Podczas gdy jest ona w większości zakątków świata nielegalna, wielu jej smakoszy jest postrzeganych jako kryminalni przestępcy. Oto lista przedstawiająca powody, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu.
10 powodów, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu   część 1, Dutch Seeds

1. Kannabis zawiera istotne składniki odżywcze
Wielu ludzi preferuje palenie marihuany, ale kannabis może też być wykorzystywany w kuchni. Istnieje wiele odmian, które mają także działanie lecznicze. Zawierają one aminokwasy i kwasy kannabinoidowe, które zapobiegają nowotworom i poprawiają odżywianie.

2. Marihuana ma przyzwolenie do legalnego użytku medycznego
Zostało dowiedzione, że alkohol zmniejsza ciśnienie krwi, jednak jest to jedyna właściwość medyczna tej substancji. Medyczna marihuana pomaga w leczeniu wielu dolegliwości, jak łagodzenie bólu.

3. Alkohol blokuje rozwój nowych mięśni.
Alkohol ma negatywny wpływ na rozwój mięśni, gdyż zmniejsza on zawartość testosteronu w ciele. Ma też wpływ na sen. Konsumenci marihuany nie mają za to żadnych problemów z mięśniami.
10 powodów, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu   część 1, Dutch Seeds
4. Spożywanie alkoholu prowadzi do podejmowania ryzykownych decyzji.
W jednym z badań wykazano, że 36% wypadków, które kończyły się w szpitalu, było spowodowanych przez alkohol. Inne badania w Wielkiej Brytanii wykazały, że po spożyciu kannabisu nie podejmujemy ryzykownych decyzji.

5. Marihuana nie uzależnia, alkohol tak.
Udowodniono już, że to nie marihuana uzależnia, tylko tytoń, który z nią jest mieszany do palenia. Marihuana sama w sobie nie prowadzi do uzależnienia. Za to alkohol ma bardzo wysoki potencjał uzależniania, a jego objawy odwykowe mogą skończyć się nawet śmiercią. Marihuana nie wykazuje żadnych objawów odwykowych.

Koniec części pierwszej, Zapraszamy do drugiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany, konopi indyjskich, cannabis.