10 powodów, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu – część 1

Kannabis ma wprawdzie negatywny image, jednak zaczyna się to od dawna drastycznie zmieniać. Podczas gdy jest ona w większości zakątków świata nielegalna, wielu jej smakoszy jest postrzeganych jako kryminalni przestępcy. Oto lista przedstawiająca powody, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu.
marihuana-jest-bezpieczniejsza-od-alkoholu-1

1. Kannabis zawiera istotne składniki odżywcze
Wielu ludzi preferuje palenie marihuany, ale kannabis może też być wykorzystywany w kuchni. Istnieje wiele odmian, które mają także działanie lecznicze. Zawierają one aminokwasy i kwasy kannabinoidowe, które zapobiegają nowotworom i poprawiają odżywianie.

2. Marihuana ma przyzwolenie do legalnego użytku medycznego
Zostało dowiedzione, że alkohol zmniejsza ciśnienie krwi, jednak jest to jedyna właściwość medyczna tej substancji. Medyczna marihuana pomaga w leczeniu wielu dolegliwości, jak łagodzenie bólu.

3. Alkohol blokuje rozwój nowych mięśni.
Alkohol ma negatywny wpływ na rozwój mięśni, gdyż zmniejsza on zawartość testosteronu w ciele. Ma też wpływ na sen. Konsumenci marihuany nie mają za to żadnych problemów z mięśniami.
co-jest-gorsze-marihuana-czy-alkohol-1
4. Spożywanie alkoholu prowadzi do podejmowania ryzykownych decyzji.
W jednym z badań wykazano, że 36% wypadków, które kończyły się w szpitalu, było spowodowanych przez alkohol. Inne badania w Wielkiej Brytanii wykazały, że po spożyciu kannabisu nie podejmujemy ryzykownych decyzji.

5. Marihuana nie uzależnia, alkohol tak.
Udowodniono już, że to nie marihuana uzależnia, tylko tytoń, który z nią jest mieszany do palenia. Marihuana sama w sobie nie prowadzi do uzależnienia. Za to alkohol ma bardzo wysoki potencjał uzależniania, a jego objawy odwykowe mogą skończyć się nawet śmiercią. Marihuana nie wykazuje żadnych objawów odwykowych.

Koniec części pierwszej, Zapraszamy do drugiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.