10 powodów, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu – część 2

marihuana-czy-alkohol-1

Jeśli nie czytałeś części pierwszej, to polecamy zacząć od nie: 10 powodów, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu – część 1

6. Marihuana pomaga chorym na raka, alkohol powoduje raka
Alkohol jest związany z wieloma różnymi rodzajami nowotworu, takimi jak rak żołądka, krtani, płuc, trzustki i wątroby. Medyczna marihuana jest podawana pacjentom, którzy są osłabieni chemioterapią i naświetlaniem. Kannabis powoduje silne działanie odkrztuszające, co redukuje szanse zachorowania na raka płuc.

7. Kannabis nie jest toksyczny dla mózgu.
Regularne spożywanie alkoholu niszczy mózg, marihuany nie. Kannabis posiada właściwości chroniące neurony, które poprawia funkcjonowanie mózgu.

8. Marihuana mniej nas kosztuje niż alkohol.
I nie chodzi tu o cenę za 1 gram czy butelkę. Konsumenci alkoholu stwarzają większy balast dla systemu zdrowia. Zgodnie z wynikami badań, które zostały opublikowane w “British Columbia Mental Health and Addictions Journal” spożywanie alkoholu na 1 głowę to koszt 165$, marihuany 20$.

9. Marihuany nie da się przedawkować.
Możemy palić tyle zioła, ile nam się podoba i nie musimy się przejmować, że możemy przedawkować. Z alkoholem jest już inaczej. Jest to najbardziej niebezpieczny narkotyk i każdego roku umierają ludzie, którzy za dużo go spożywali. Marihuana to naturalna roślina i jeśli jej dużo spożywamy, to alko się dużo śmiejemy, albo jesteśmy ciągle głodni, albo śpimy.

kannabis-to-zdrowie-alkohol-to-destruckja-1

10. Na całym świecie nie było jeszcze takiego przypadku, aby ktoś umarł z powodu konsumpcji marihuany.
Każdego roku umierają miliony ludzi na całym świece z powodu nadużycia alkoholu. Zgodnie z danymi Center for Disease Control (CDC) w USA, z powodu alkoholu umierają 37.000 ludzi. Te dane nie zawierają jednak liczby ofiar wypadków spowodowanych przez alkohol. CDC nie może przedstawić liczb ofiar konsumentów marihuany bo takich nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.