Czy Możliwe Jest Przedawkowanie Marihuany?

„Dawka czyni truciznę” – to powiedzenie zna niemal każdy, ale rzadko zdajemy sobie sprawę, co ono oznacza i ile w nim prawdy. Bez szukania jakichkolwiek oficjalnych definicji, słowa te mogą sugerować, że bez względu na to, co konsumujesz, zbyt duża ilość jest zawsze szkodliwa. I dotyczy to wszystkiego – jedzenia, picia, używek, narkotyków, seksu, a nawet wszelkiego rodzaju doświadczenia.

Okazuje się jednak, że nie zawsze „za dużo” oznacza „niezdrowo”. Jakkolwiek przyjemny może być masaż, nie zatrzymuje się, więc skóra nieuchronnie staje się obolała i boli, a nawet najpiękniejsza muzyka może zabić nerwy, trzeba ją znosić wiecznie i bez przerwy. Zgodnie z logiką powiedzenia „dawka czyni truciznę” można przedawkować każdą substancję.

Brak Zgonów z Powodu Przedawkowania Konopi Indyjskich

Przedawkowanie to termin, który może wywołać w nas dramatyczne myśli. Powiążemy go z pogotowiem, szpitalem, a nawet śmiercią. Niemniej jednak nie mamy dokładnego pojęcia, co oznacza przedawkowanie i jakie substancje są naprawdę niebezpieczne.

Nikt jeszcze nie umarł z powodu zażywania marihuany. Fakt ten i porównanie z licznymi zgonami spowodowanymi alkoholem nie bez powodu jest chętnie wykorzystywane jako argument za legalizacją. Bezpośrednie zagrożenia związane z używaniem konopi indyjskich są stosunkowo nieszkodliwe w porównaniu z bardzo lubianym w Polsce i innych krajach legalnym narkotykiem, czyli alkoholem, a także innymi narkotykami używanymi przez ludzi. Pojawia się więc pytanie, czy w ogóle istnieje przedawkowanie konopi indyjskich i w jaki sposób byłoby to zauważalne.

Co Oznacza Przedawkowanie w Przypadku Konopi Indyjskich?

Jeśli zadajemy sobie pytanie, jak chcemy zdefiniować przedawkowanie w możliwie najprostszy i wiarygodny sposób, możemy po prostu stwierdzić, że chodzi o „zbyt dużo” czegoś. Jeśli po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu musisz wymiotować, organizm wykazuje rodzaj reakcji obronnej, dość wyraźny sygnał dla dawki przekraczającej tolerowany poziom.

Nawet jeśli konopie indyjskie nie powodują silnych objawów zatrucia, spożywanie zbyt dużej ilości może prowadzić do nieprzyjemnych stanów, których objawy można przypisać przedawkowaniu. Mogą to być zawroty głowy, nudności, kołatanie serca i inne objawy fizyczne, ale także psychiczne objawy lęku i ogólnego dyskomfortu.

Forma Przyjmowania Ma Kluczowe Znaczenie

Konopie indyjskie są najczęściej wdychane, a najczęstszymi objawami ubocznymi są suchość błon śluzowych i zmęczenie. Jeśli więc spożywasz tyle marihuany, że zasypiasz, możesz mówić o przedawkowaniu.

Wydaje się, że to kwestia percepcji. Od kiedy konsumpcja staje się niewygodna, zarówno dla konsumenta, jak i dla otoczenia? Osoba pod silnym wpływem alkoholu może być w świetnym humorze, podczas gdy osoby w otoczeniu będą go postrzegały w negatywny sposób. Jak łatwo jest ustalić, przedawkowanie zależy od definicji, aspektów i perspektyw. Jest to ekscytujący temat, o którym można rozmawiać długo i z podnieceniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.