Czym Są Kryształy THC-A, Czyli THC-A Diamonds?

Wysokoskoncentrowane Ekstrakty Konopne

Diamenty, szafiry, rubiny, szmaragdy… Fascynacja kamieniami szlachetnymi i z pewnością wyjaśnia też rosnącą popularność diamentów THCA. Są to ekstrakty z konopi, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również mają ogromną moc i intensywny aromat.

Koncentraty z konopi indyjskich mogą się bardzo różnić pod względem konsystencji, działania, koloru i zastosowania. Od niedawna na rynek wprowadzane są najsilniejsze i najczystsze ekstrakty z konopi, zwłaszcza w Kalifornii i niektórych innych stanach USA. Należą do nich THC i CBD-Powder, czyli pyłek z zawartością THC i CBD, a także tak zwane Diamonds, czyli diamenty, które cieszą się dużą popularnością.

Czym Dokładnie Są THC Diamonds i Jak One Powstają?

THC-Diamonds, zwane również Kryształami THC wyglądem są bardzo podobne do prawdziwych diamentów i składają się w 99% z czystego THC-A. Wielkość takich kryształków może być bardzo mała i wyglądem przypominać cukier. Kryształy mogą mieć również szerokość kilku milimetrów. Pozostały jeden procent zawartości diamentów THC składa się z terpenów i innych kannabinoidów w ich najczystszej postaci.

Firma Guild Extracts z Kalifornii zasłynęła z produkcji bardzo dużych kryształów THC poprzez zastosowanie izolacji molekularnej. Proces ten wymaga dużego wysiłku technicznego i wysoce profesjonalnego sprzętu, takiego jak chromatograf.

Zainteresowanie zagorzałych użytkowników ekstraktów w międzyczasie zmieniło się z ekstraktów BHO na tak zwany Diamond Sauce, który jest w zasadzie półseparowaną mieszaniną lepkiego ekstraktu terpenowego i małych kryształków THC-A. W tym celu opracowano prostszą, mało zaawansowaną technicznie metodę, która sprzyja tworzeniu się większych kryształów. Diamond Sauce stał się obiektem obsesji wielu koneserów, nie tylko ze względu na jego imponujący wygląd i estetykę.

Jak Wytwarza Się THC-A Diamonds?

Ekstrakcja konopi ma na celu usunięcie obojętnych części roślin i wyizolowanie pożądanych pierwotnych związków konopi. Te związki konopi można podzielić na dwie główne grupy: terpeny i kannabinoidy. Wiele terpenów, które nadają konopiom indyjskim wyjątkowy aromat i zapach, odgrywają znaczącą rolę w efekcie entourage i mają stan płynny w temperaturze pokojowej. Z kolei kannabinoidy, które oddziałują bezpośrednio na układ endokannabinoidowy organizmu, w zwykłych warunkach przyjmują postać stałą. Badania wykazały, że ekstrakty z konopi o pełnym spektrum działania oraz kwiaty konopi działają skuteczniej niż same wyizolowane kannabinoidy lub terpeny.

Większość koncentratów konopi indyjskich zawiera zarówno terpeny, jak i kannabinoidy. To czyni je podatnymi na proces zwany nukleacją, który ostatecznie prowadzi do rozdzielenia obu związków. Być może miałeś okazję obserwować, co dzieje się ze starym shatterem i mogłeś nieświadomie zobaczyć nukleację. Ten sam proces odbywa się w przypadku Diamond Sauce. Różnica polega na tym, że gdy Shatter ulega nukleuje, zazwyczaj nie tworzy struktur krystalicznych, przynajmniej takich, które można zobaczyć. W procesie zwanym „Jar Tech” lub również „Diamond Mining”, można wyprodukować większe kryształy w krótkim czasie.

Terp sauce to silny ekstrakt z konopi, który w większym stopniu zachowuje naturalne terpeny rośliny niż inne metody ekstrakcji. Podczas gdy wiele koncentratów traci swoje terpeny, aby stać się koncentratem, terp sauce robi coś przeciwnego. Terpeny zostają zachowane i występują w skoncentrowanej formie.

Początkiem większości Diamond Sauces jest ekstrakcja BHO Live Resin, który jest ekstrahowany ze świeżych i błyskawicznie mrożonych kwiatów konopi w tzw. systemie zamkniętego obiegu. Otrzymany olej jest starannie oczyszczany w celu usunięcia pozostałości rozpuszczalników. Następnie olej pozostaje w zamkniętym pojemniku przez około 2-3 tygodnie. W tym czasie następuje znaczny wzrost kryształów. Proces opiera się na separacji, dzięki czemu powstaje ekstrakt o wysokiej zawartości terpenów z kryształkami kannabinoidów. Niektórzy producenci wspomagają tworzenie kryształów przez dodanie pewnych rozpuszczalników, podczas gdy najlepsi z nich tego nie robią.

Nauka stojąca za Jar Tech jest stosunkowo prosta, ale jednocześnie ograniczona przez wiele przepisów w Kalifornii, które są trudne do wdrożenia. Marże zysku stały się tam już tak małe, że nie opłaca się dostosowywać do procedur zgodnych z przepisami. W innych częściach świata THC Diamonds są jednak tak odległym i nierealnym produktem, że nie sposób w to uwierzyć. Naprawdę duże kryształy THC na legalnym rynku są trudne do znalezienia, nawet w Kalifornii. Kilka ogromnych kryształów nie byłoby w stanie zmieszać się z terpenami i nie rozłożyłyby się równomiernie.

Hype Wokół THC-A Diamonds

Diamenty węglowe są popularne ze względu na ich niesamowity wygląd i tak samo jest z diamentami THCA. Z praktycznego punktu widzenia, pogoń za dużymi THC-A Diamonds nie ma większego sensu. Mniejsze kryształy, które równomiernie mieszają się z płynnymi terpenami, pozwalają na bardziej zrównoważoną skuteczność. Ponadto, mniejsze kryształy można wyprodukować znacznie szybciej. Niemniej jednak, z dużych, lśniących diamentów THC niewątpliwie emanuje hipnotyczna i transowa aura.

Co To Jest THC-A?

THC-A to nieaktywny kannabinoid, który po podgrzaniu do określonej temperatury przekształca się w THC. Niepodgrzane THC-A jest nieskuteczne i niepsychoaktywne. Dlatego też diamenty THCA w przypadku produktów jadalnych nie dają pożądanego efektu i są lepsze do palenia, waporyzacji lub dabbingu. Zasadniczo THCA Diamonds w momencie spożycia powinny być podgrzewane do temperatury co najmniej 177°C, aby aktywować THC.

Jakie Działanie Mają Diamenty THCA?

Efekty diamentów THC są intensywne i naprawdę powalające. Podczas gdy kwiaty marihuany mają średnią zawartość THC na poziomie 20-25%, diamenty THC mają go prawie 100%. Efekty są więc około 4x silniejsze niż w przypadku zwykłej trawy.

Gdzie Można Dostać Diamenty THC?

To jest trudne. Nawet w krajach i stanach USA, gdzie sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych jest dozwolona, kryształy THC jako produkt masowy praktycznie nie występują. To sprawia, że cieszenie się tymi unikalnymi rarytasami jest prawie niemożliwe. Tylko nieliczni ludzie na świecie, którzy mieli możliwość samodzielnej produkcji diamentów, mogli je przechowywać i testować. Kilka egzemplarzy zostało wystawionych na aukcję. Ponadto sprzedaż produktów z konopi jest w wielu częściach świata całkowicie zabroniona, więc może minąć trochę czasu, zanim diamenty THC będą dostępne dla szerszego grona ludzi.

Czy Można Samemu Wyprodukować THCA-Diamonds?

Produkcja wysokiej jakości kryształków THCA lub Sauce wymaga profesjonalnego zakładu i sprzętu, który jest zwykle dostępny tylko dla producentów komercyjnych. Teoretycznie można również samodzielnie wykonać kryształy, jeśli posiada się odpowiednią wiedzę i sprzęt. Zasadniczo cały ten proces opiera się o chemię organiczną i proces rekrystalizacji.

Produkcja diamentów THC polega na wspieraniu oddzielania kannabinoidów i terpenów. Gotowy produkt jest niezwykle aromatyczny i bardzo mocny. Do tego celu najlepiej użyć żywicy Live Resin, ponieważ zawiera ona więcej terpenów i łatwiej się krystalizuje. Celem jest zapewnienie, że, jeśli to możliwe, w procesie ekstrakcji THCA nie zostanie przekształcone w THC ponieważ w odpowiednich warunkach THCA krystalizuje się, a THC nie.

Rekrystalizacja

Większość dostępnych w handlu produktów rekrystalizowanych jest wytwarzana przy użyciu węglowodorów. Z technicznego punktu widzenia możliwa jest jednak rekrystalizacja niedekarboksylowanego koncentratu konopi indyjskich. Obecne w nich kwasy kannabinoidowe mogą być wykorzystywane do tworzenia struktur krystalicznych. Wszystkie sprawdzone procesy rekrystalizacji wymagają jednak użycia rozpuszczalnika.

Istnieje wiele metod wytwarzania krystalicznego ekstraktu z konopi indyjskich, w tym destylacja frakcyjna. Jak w przypadku wszystkich ekstraktów z konopi, kluczowy jest materiał wyjściowy i to on jest kluczem do sukcesu. Nie ma innego sposobu, aby to zrobić. Jeśli jesteś zdecydowany na samodzielne wytwarzanie kryształków marihuany, powinieneś używać tylko najlepszych, najbardziej żywicznych i silnych kwiatów marihuany. Z kiepskich pąków nie otrzymamy diamentów THC.

Każda odmiana konopi ma swoje własne, unikalne cechy, jeśli chodzi o stabilność ekstraktu, potencjał krystalizacji i tak dalej. Dużą część tego procesu stanowi nauka, ale znalezienie odpowiedniego szczepu jest bardziej sztuką. Proces rozpoczyna się od ekstrakcji butanem. Żywa żywica jest następnie infuzowana/rozpuszczana w alkoholu etanolowym, kilkakrotnie filtrowana i winteryzacji (czyli proces, w którym wykorzystuje się rozpuszczalnik i niskie temperatury do oddzielenia lipidów i innych pożądanych związków olejowych od wosków) w celu usunięcia niepożądanych substancji roślinnych.

Następnie w temperaturze pokojowej i w ciemności pozostawia się do odparowania alkohol. Kiedy cały alkohol wyparuje, pozostaje gęsta ciecz. Upewnij się, że pomieszczenie jest wystarczająco dobrze wentylowane. Oczyszczona żywica Live Resin jest następnie umieszczana w zamykanym szklanym słoju i musi odpoczywać przez 2-3 tygodnie, aby mogło dojść do oddzielenia kannabinoidów i terpenów. W tym czasie na dnie szklanego naczynia powoli tworzą się kryształy kannabinodowe. Substancje stałe oddzielają się od terpenów i tworzą na wierzchu półpłynną warstwę. Gdy nagromadzenie kryształów jest wystarczające, nadszedł czas na całkowite oczyszczenie ekstraktu.

Jeśli to możliwe, oddzielamy teraz warstwę ciekłą od kryształów i oddzielnie je oczyszczamy. Ciekła warstwa terpenowa jest przez około 60 godzin ostrożnie „oczyszczana” (bez próżni), podczas gdy kryształy są oczyszczane (płyta grzewcza, komora próżniowa + pompa próżniowa) przez około 72 godziny. Podczas oczyszczania (usuwania pozostałości rozpuszczalnika) ekstrakt nie powinien być podgrzewany do temperatury wyższej niż 37°C, aby nie dopuścić do przekształcenia zbyt dużej ilości THCA w THC lub zniszczenia zbyt wielu terpenów.

Po zakończeniu tego procesu gotowe produkty zbiera się ponownie i przechowuje w pojemniku z pokrywką odporną na promieniowanie UV, najlepiej z czarnego szkła laboratoryjnego, w temperaturze pokojowej (powyżej 25° C). To spowalnia utratę terpenów. Naturalna separacja kannabinoidów i terpenów, która ma miejsce w tym procesie, jest wyraźnie widoczna po około 2 tygodniach (jeśli wszystko przebiega prawidłowo), ale nie jest jeszcze zakończona. Oznacza to, że bogata w terpeny półpłynna część nadal zawiera 30-50% kannabinoidów. Z czasem powstają coraz większe kryształy.

Uwaga: możliwe jest, że podczas przechowywania koncentratu będzie ulatniał się gaz, co spowoduje wzrost ciśnienia w pojemniku. Z tego powodu należy regularnie otwierać jego pokrywę, aby wyrównać ciśnienie i zapobiec rozpadnięciu się szkła na tysiące odłamków. Z odpowiednią ilością cierpliwości, czasu i być może kilku testów, pewnego dnia może będziesz posiadać swoje własne diamenty THC i będziesz oczarowany tymi mieniącymi się pięknymi klejnotami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.