Spożywanie Marihuany a Sport

Sport Może Złagodzić Pogorszenie Zdrowia Psychicznego Spowodowanego Używaniem Konopi Indyjskich

Częste palenie marihuany może mieć negatywny wpływ na umysł, a w szczególności dotyczy to młodych ludzi. Jednak według najnowszych badań regularne ćwiczenia fizyczne mogą pomóc złagodzić negatywny wpływ nadmiernego palenia marihuany na zdrowie psychiczne.

Palenie marihuany może wywoływać przyjemne uczucia, jednak gdy młodzi ludzie regularnie sięgają po jointa, zwiększa się ryzyko wystąpienia depresji i różnych zaburzeń lękowych. Jak wykazało najnowsze badanie przeprowadzone w Kanadzie, już po roku cotygodniowego zażywania konopi indyjskich ogólne samopoczucie młodych ludzi znacznie się pogarsza. Lepiej radzili sobie ci młodzi ludzie, którzy regularnie ćwiczyli.

Co Najmniej 60 Minut Umiarkowanej Lub Forsownej Aktywności Fizycznej Dziennie

Od dawna wiadomo, że ćwiczenia fizyczne są nie tylko ogólnie korzystne dla zdrowia, ale także mają pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne. Według badań sport ma nawet działanie antydepresyjne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca zatem, aby każdy człowiek regularnie ćwiczył. Dla zdrowego rozwoju nastolatkowie powinni uprawiać co najmniej 60 minut umiarkowanej lub forsownej aktywności dziennie. Zespół badawczy z Kanady sprawdził, jak sport wpływa na młodych ludzi, którzy palą marihuanę.

Prowadzący badanie Markus Duncan i jego zespół wykorzystali dane z trwającego badania kohortowego, w którym studentom zadaje się wiele pytań na różne tematy związane ze zdrowiem. W swoim badaniu zespół przeanalizował dwie ankiety, które odbyły się w odstępie jednego roku. W projekcie wzięło udział ponad 3000 młodych ludzi z klas od 9 do 12.

Palenie Mniejszej Ilości Marihuany i Ćwiczenia Fizyczne Chronią Zdrowie Psychiczne

Wyniki wykazały, że młodzież, która używa marihuany co najmniej raz w tygodniu, wykazywała więcej objawów depresji i zaburzeń lękowych podczas drugiego wywiadu. Ich ogólne samopoczucie psychiczne uległo pogorszeniu. Z kolei ci, którzy w międzyczasie ograniczyli używanie marihuany rok później radzili sobie dużo lepiej.

Stwierdzono, że sport ma znaczący wpływ na dobre samopoczucie. Młodzież, która codziennie była aktywna fizycznie, miała niższe ryzyko depresji i czuła się lepiej niż osoby w tym samym wieku, które sporadycznie uprawiały sport albo w ogóle tego nie czyniły. Efekt ten był niezależny od tego, jak intensywnie młodzi ludzie palili marihuanę. Zespół badawczy doszedł do wniosku, że ćwiczenia mogą w pewnym stopniu chronić przed negatywnym wpływem palenia marihuany na zdrowie psychiczne.

Wcześniejsze badania wykazały, że sport nie tylko pomaga w rzuceniu palenia. U osób, które chcą rzucić palenie i regularnie ćwiczą sprawność umysłowa również szybciej wraca do normy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.