sklep z feminizowanymi nasionami thc-thc, auto nasiona marihuany, konopi, cannabis, ganji, trawki

Flakka – Syntetyczny Narkotyk o Niebezpiecznym Działaniu

Flakka jest substancją należącą do grupy syntetycznych katynonów. Eksperci z dziedziny medycyny ostrzegają przed możliwymi, ekstremalnymi skutkami konsumpcji tego narkotyku.

Flakka – Syntetyczny Narkotyk o Niebezpiecznym Działaniu, Dutch Seeds

W mediach niejednokrotnie pojawiały się już informacje o dopalaczach, tzw. Zombie. Nazwa ta wzięła się stąd, że osoby, które zażyły tą substancję zachowywały się niczym zombie. W sieci istnieje wiele filmów pokazujących dziwnie zachowujących się i wywijających ludzi, którzy niejednokrotnie też się samo okaleczają. Nie można ocenić, czy osoby te rzeczywiście były pod wpływem syntetycznego narkotyku o nazwie Flakka, jednak badania przypadków medycznych pokazują, że osoby w stanie najwyższego pobudzenia po jego spożyciu nierzadko wykazują bardzo dziwne zachowanie.

Substancja z Grupy Syntetycznych Katynonów

W ostatnim przeglądzie naukowym badacze z Chin i Czech podsumowują aktualny stan badań. Według nich przypadki dziwacznych zachowań wywodzą się głównie z USA. Nazwa sceniczna dopalacza Flakka oznacza syntetyczny lek o nazwie alpha-PVP. Jest to substancja z grupy syntetycznych katynonów, które są również streszczone pod nazwą soli kąpielowej.

Działanie syntetycznego katynonu Flakka jest podobne do działania amfetaminy lub kokainy, a sami konsumenci oczekują euforycznego efektu. Badania na zwierzętach sugerują jednak, że Flakka wywołuje silniejszą potrzebę ruchu niż metamfetamina. Zwłaszcza podczas wciągania Flakki jej składnik aktywny może bardzo szybko i łatwo przedostać się do krwi i doprowadzić do przedawkowania.

Przypadki Śmiertelne Związane ze Spożyciem Flakki

Doniesienia o przypadkach wskazują, że Flakka u jej użytkowników powodowała ataki paniki, paranoję, halucynacje, agresywne zachowanie i samookaleczenia oraz przedłużającą się psychozę. Dochodziło również do przypadków śmierci. Chodzi tutaj głównie o wypadki, do których dochodzi do spożyciu Flakki lub samobójstwa. Nie zawsze jednak możliwe jest wyjaśnienie roli, jaką w takich przypadkach odgrywa Flakka, ponieważ w większości przypadków u osoby zmarłej można było wykryć inne narkotyki. Dokładna liczba zgonów jest więc trudna do ustalenia. Według doniesień medialnych, w samej południowej Florydzie w 2015 roku miało miejsce 18 zgonów po spożyciu Flakki.

Według zespołu badawczego lek ten rozprzestrzenił się nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Australii, Japonii i krajach Unii Europejskiej. Przyczyniły się do tego między innymi stosunkowo prosta produkcja i jej niskie koszty. Innym problemem jest to, że nie ma konkretnego antidotum na przedawkowanie tego dopalacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany, konopi indyjskich, cannabis.