Gdzie i jaki sposób spożywania cannabisu jest legalny? – USA i Kanada

USA
Pionierem jeśli chodzi o liberalną politykę narkotykową są bez wątpienia Zjednoczone Stany Ameryki. W kraju z którego pochodzi prohibicja od lat 30 dużo się zmieniło jeśli chodzi o spożywanie marihuany. Na poziomie krajowym zgodnie z prawem „federal government“ dzięki Harremu J. Anslingerowi jakikolwiek kontakt bądź działanie z cannabisem od lat trzydziestych XX wieku są zakazane i karalne.

Jednak w zależności od stanu jest to zmienne. W międzyczasie osiem stanów zezwoliło na spożywanie oraz posiadanie jednej uncji, czyli około 28 gramów cannabisu. Podczas wyborów prezydenckich w listopadzie 2016 roku oprócz istniejących już „Legal-States“ (Colorado, Washington, Oregon i Alaska) również takie stany jak Massachusetts, Maine, Kalifornia oraz Nevada nie tylko zdekryminalizowały, ale i całkowicie zalegalizowały marihuanę.

W ostatnich czterech stanach nie ma jeszcze ustanowionego rynku, aby móc legalnie kupować cannabis i niestety niektórzy politycy z przeciwnego frontu próbują zapobiec stworzeniu funkcjonującego rynku konopnego à la Colorado (wbrew woli wyborców). W następnych miesiącach okaże się, jak cała ta sytuacja się rozwinie. Bynajmniej w tych stanach, gdzie cannabis może być legalnie sprzedawany oraz uprawiany system ten działa bez żadnych zarzutów.

W Colorado, które jest wzorcem legalnej branży cannabisowej osoby dorosło powyżej 21 roku życia mogą w tak zwanych „Dispensaries“ dziennie zakupić do 28 g pąków cannabisowych i je również skonsumować. Paleta produktów jdnak nei kończy się tutaj wyłącznie na pąkach. Można tu nabyć cannabis w każdej możliwej formie i postaci, czy to jako napój, haszysz, BHO (Butan Hasch Oil) czy to w formie „Edibles“ jak ciasteczka, cukierki oraz wiele więcej. Nie ma tutaj takiego produktu jaki by nie istniał.

A więc spożywanie cannabisu jest całkowicie legalne o ile mamy ukończone 21 lat i odbywają się tutaj nawet różne eventy, podczas których ludzie publicznie się spotykają,a by razem zapalić. W Colorado od niedawna można nawet palić w różnych barach oraz lokalach, jednak nie w środku, ale w specjalnie do tego wyznaczonych kącikach. Oprócz tych możliwości spożywania w Colorado nowo założone Cannabis Social Clubs, które od 2016 roku są znowu dozwolone. W takich klubach można nie tylko palić, ale ich członkowie mogą wspólnie uprawiać marihuanę.

Kanada
Od 2003 roku w Kanadzie można nabyć od lekarza receptę na medyczną marihuanę. Niestety rekreacyjne spożywanie cannabisu jest tutaj nadal nielegalne mimo tego, że obecne władze prowadziły kampanię wyborczą wokół tematyki cannabisu i obiecały, że do wiosny 2017 roku zostanie opracowana nowa ustawa, która całkowicie zalegalizowałaby cannabis.

Spożywanie marihuany jest więc póki co w Kanadzie przestępstwem nawet jeśli nie jest to aż tak poważne wykroczenie jak w Europie. Ale również tutaj toleruje się posiadanie do jednej uncji, czyli 28 gramów marihuany i policja nie uznaje za swój priorytet ściganie konsumentów cannabisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.