sklep z feminizowanymi nasionami thc-thc, auto nasiona marihuany, konopi, cannabis, ganji, trawki

Izolacja Podczas Pandemii Koronawirusa Może Zachęcać Do Spożywania Marihuany

Aby chronić siebie oraz innych, wiele osób na początku pandemii koronawirusa zdecydowało się na odizolowanie od świata. Jak wynika z badania przeprowadzonego w Kanadzie, osoby spożywające konopi indyjskich coraz częściej sięgają przez to po jointa.

Izolacja Podczas Pandemii Koronawirusa Może Zachęcać Do Spożywania Marihuany, Dutch Seeds

#Zostańwdomu to od początku trwania pandemii motto, które obiegło cały świat. We wszystkich krajach ponaglano i nadal ponagla się ludzi, aby ograniczyli kontakty społeczne i w miarę możliwości pozostali w domu. Powtórne badanie ankietowe przeprowadzone w Kanadzie wykazało, że izolacja społeczna może jednak zachęcać do używania konopi indyjskich.

W badaniu uczestniczyło średnio 70 młodych dorosłych w wieku 23 lat. Respondenci uczestniczyli w trwającym badaniu na temat używania narkotyków. Na około cztery miesiące przed rozpoczęciem lockdownu, uczestnicy zostali po raz pierwszy zapytani o spożycie konopi indyjskich. Od około połowy marca ludzie w Kanadzie byli wzywani do pozostania w domu. Druga ankieta miała miejsce w tygodniach po ogłoszeniu zamknięcia.

Spożycie konopi indyjskich podczas lockdownu wzrosło o 20 procent

Około połowa respondentów stwierdziła, że zastosowała się do zalecenia ograniczenia kontaktów społecznych. Porównanie danych przed i po lockdownie pokazuje, że używanie konopi indyjskich znacznie wzrosło w fazie samoizolacji. Uczestnicy, którzy pozostali w domu, palili średnio o 20 procent więcej niż uczestnicy, którzy się nie izolowali.

Zwiększoną skłonność do palenia trawki wykazali zwłaszcza ci respondenci, którzy twierdzą, że używają konopi indyjskich, aby poradzić sobie z uczuciami depresyjnymi. Nie byli to jednak wyłącznie palacze z depresją. Według zespołu badawczego, samoizolacja związana jest ze zwiększonym używaniem konopi indyjskich, niezależnie od stanu zdrowia psychicznego.

Zespół badawczy zaleca pomoc w ograniczaniu konsumpcji

W związku z obecnym wzrostem liczby zakażeń koronowirusem, zespół badawczy uważa, że prawdopodobnie pojawią się dalsze zalecenia dotyczące ograniczenia kontaktu. Ponieważ palenie konopi indyjskich może spowodować uszkodzenie dróg oddechowych, a tym samym zwiększyć ryzyko rozwoju poważnych chorób, należy zaoferować większą pomoc w ograniczaniu używania konopi indyjskich. Kryzys koronowirusowy mógłby być również wykorzystany jako okazja do rezygnacji z marihuany.

Źródło:
Bartel, S. J., Sherry, S. B. & Steward, S. H. (2020). Self-isolation: A significant contributor to cannabis use during the COVID-19 pandemic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany, konopi indyjskich, cannabis.