Jak zrobić bonsai z marihuany?

Po japońsku „bonsai” oznacza tyle, co „posadzony w pojemniku”. A, jak wiemy, marihuana rośnie właśnie w pojemnikach, np. doniczkach. Bonsai to małe i bardzo fascynujące istoty. Aby mogły się rozwijać, potrzebują one bardzo dużo uwagi, stałej opieki i wody. Magicznym zjawiskiem przy uprawie bonsai jest mała ilość ziemi. Kluczem do udanej uprawy są małe doniczki z małą ilością ziemi.

jak-zrobic-bonsai-z-marihuany-1
Jeśli znasz się na metodach SCROG lub LST, możesz w kreatywny sposób je wykorzystać. Podczas, gdy Twoja roślina rośnie, możesz przez podpinanie bocznych łodyg kierować kierunek, w którym mają rosnąć. Możesz także uformować różne kształty głównej łodygi. Wystarczy, że wbijesz w ziemię patyk i będziesz ją przywiązywał nadając jej tym samym typowego dla bonsai kształtu. Zwracaj jednak uwagę na to, aby pędy nie wyrosły za gęsto koło siebie, bo wtedy liście nie dostaną wystarczającej ilości światła, a Twoja roślina stanie się podatna na pleśń.

Marihuana to roślina jednoroczna i chociaż jest możliwe, aby utrzymać ją przy życiu i aby mogła na starej łodydze wypuścić kwiaty, to ścinamy ją całą, a na drugi sezon sadzimy nowe sadzonki z klonów albo nasion.
Przy naszym bonsai ucinamy podczas zbiorów tylko górną część rośliny z kwiatami (ok. 1/3 całej rośliny). Z reszty usuwamy tylko żółte liście, a zielone zostawiamy. W dolnej części rośliny znajdują się jeszcze małe pąki i one są bardzo potrzebne przy odroście.

Teraz mamy fazę wzrostu, czyli światło przez 18+ godzin na dobę i wystarczająca dawka azotu. Przy podlewaniu musisz pamiętać, że roślina nie potrzebuje tyle wody, jak przy kwitnieniu. Podlej więc tylko raz i poczekaj aż podłoże będzie całkowicie suche, zanim podlejesz drugi raz.

Jest to idealny okres do ponownego formowania naszego bonsai przez podwiązywanie i podpinanie gałęzi i łodyg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.