Koniec Prohibicji Marihuany

Koniec prohibicji to wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają wszyscy miłośnicy marihuany. Niekoniecznie nastąpi to w najbliższym czasie, ale  legalizacja jest z pewnością na dobrej drodze. Przez ostatnich kilka lat wydarzyło się wiele, szczególnie jeśli chodzi o legalizację medycznej marihuany, a to dobry początek.

Ameryka Południowa

Pierwszym krajem w Ameryce Południowej, który w pełni zalegalizował marihuanę i uregulował jej kwestię prawną, był Urugwaj. W jego ślady szybko poszły kolejne kraje, jak Meksyk, Kolumbia i Chile, które ogłosiły zamiar regulacji prawnej.

Ameryka Północna

Dzięki Justinowi Trudeau marihuana w Kanadzie jest na dobrej drodze do legalizacji w celu rekreacyjnym i medycznym.

USA to na całym świecie najważniejsze miejsce dla legalizacji, z połową stanów, w których mieszkańcy mają dostęp do legalnej rekreacyjnej lub medycznej marihuany, ale i też z największym rynkiem legalnych produktów cannabisowych na świecie.

Środkowy Wschód

Izrael to kraj, który zajmuje na całym świecie pierwsze miejsce w badaniach nad medyczną marihuaną.

Europa

Europa to jedyny kontynent, który w sprawach legalizacji marihuany jet na szarym końcu. Mimo to w wielu miejscach dostępna jest medyczna marihuana, a w takich państwach jak Holandia czy Hiszpania jest dostępna marihuana rekreacyjna w Coffee Shopach lub Cannabis Clubach. Inne kraje jak Austria, Belgia, Czechy, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria, posiadają różne formy depenalizacji lub zezwoleń na użytkowanie medyczne.

Istnieją jednak też takie państwa jak Wielka Brytania, Francja, Norwegia, Szwecja i Finlandia, gdzie wciąż prowadzona jest twarda polityka przeciwko legalizacji marihuany.

Australia i Nowa Zelandia

W niektórych regionach Australii można uprawiać 1-2 roślin ”na własny użytek”. W październiku 2015 r. Rząd Federalny ogłosił chęć legalizacji uprawy marihuany na użytek medyczny i badania naukowe.

Motywacja Polityczna legalizacji marihuany

Główne powody opowiadające się za legalizacją marihuany to:

Medyczny dostęp do marihuany
Umożliwienie tworzenia dochodów i regulacji
Naruszenie struktur i eliminacja udziału organizacji kryminalnych
Aktualizacja nieskutecznego prawa, które jest ignorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.