Marihuana Może Zmniejszyć Stany Lękowe i Depresje

Obecnie istnieje niewiele badań na temat skuteczności marihuany w walce z depresją i lękiem. W 2019 roku naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Waszyngton po raz pierwszy przeprowadzili badania na podstawie doświadczeń z życia pacjentów z konopiami indyjskimi, gdzie już wykazano, że największą skuteczność w walce z depresją uzyskano przy użyciu odmian o wysokiej zawartości CBD i niskiej zawartości THC.

Stresowi przeciwdziałały odmiany marihuany o wysokim poziomie obu kannabinoidów. Teraz kanadyjscy badacze ponownie przeanalizowali ten temat i przeprowadzili retrospektywne badanie z udziałem 7362 pacjentów, którzy stwierdzili, że stosowanie marihuany może złagodzić nieprzyjemne uczucie lęku i depresji.

Odstępy Badań Co 12 i 18 Miesięcy

Wszyscy pacjenci włączeni do badania Harvest Medicine byli w wieku co najmniej 18 lat. Wypełnili oni zwalidowane kwestionariusze dotyczące lęku i depresji podczas wstępnego badania i powtórzyli je podczas co najmniej jednej wizyty kontrolnej.

Analiza dwóch różnych kwestionariuszy wykazała, że nastąpiła znacząca poprawa pomiędzy wartościami początkowymi a wartościami podanymi podczas dochodzenia kontrolnego. Większą poprawę odnotowali wszyscy pacjenci, którzy wcześniej aktywnie szukali medycznej marihuany w leczeniu depresji lub lęku.

W przypadku stosowania marihuany przeciw lękom po 12 miesiącach odnotowano średni spadek poziomu lęku. Wynik ten był większy od minimalnej klinicznie istotnej różnicy 4. U pacjentów z depresją poprawa nastąpiła po 18 miesiącach, przy czym średni spadek poziomu depresji był większy niż minimalna klinicznie istotna różnica wynosząca 5.

Wnioski Ze Strony Harvest Medicine

Naukowcy z Harvest Medicine pracujący w Calgary w Kanadzie, w oparciu o odczuwalne wyniki uzyskane od 73262 pacjentów z marihuaną cierpiących na lęk lub depresję, którzy stosowali naturalne leki, doszli do następującego wniosku: Przeprowadzone badanie dostarcza pewnych dowodów na skuteczność medycznej marihuany w leczeniu lęku i depresji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.