Możliwości użytku biologicznego plastiku

Fakt, że plastik można produkować z masy roślinnej, jest znany nie od dziś. Już sam Henry Ford czy Rudolf Diesel chcieli, aby ich silniki były napędzane olejem roślinnym. Po tym, jak w trakcie 2. Wojny Światowej zabroniono uprawy marihuany, resztki tych roślin przerobiono na biologiczny plastik. Ten, jak się okazało, wyróżniał się szczególną wytrzymałością.

Możliwości użytku biologicznego plastiku, Dutch Seeds

Jeśli surowy olej nie jest zawarty w produkcie albo jego opakowaniu, to znaczy, że zużyto go do produkcji, transportu i na innych etapach. Fakt, że z oleju można wyprodukować plastik, to tylko jeden z jego aspektów. Ale można też wyprodukować plastik, który pochodzi prosto z pola, który o wiele szybciej będzie się rozkładał, jest całkowicie bezpieczny i dlatego niesie za sobą mniej ryzyka.

Duże niebezpieczeństwo wynika z plastiku, który pływa w morzach i oceanach i który do rozkładu potrzebuje kilkuset lat. Z jego dużych kawałków powstają małe, które przez łańcuch żywnościowy trafią do organizmów zwierząt i ludzi, powodując wiele zagrożeń dla ich zdrowia i życia.

Plastik biologiczny rozkłada się o wiele szybciej. Jest to przydatne wtedy, gdy tego plastiku już nie potrzebujemy. Jednak tak długo, jak jest w użytku, rozkład nie może nastąpić. Nie można więc wyprodukować plastikowego kompostownika z takiego plastiku i w jakikolwiek sposób uchronić go przed wilgocią. Sama wilgoć występująca sporadycznie nie jest groźna, ale jeśli dojdzie do tego ziemia, brud, błoto i razem z nimi wiele bioorganizmów, które zaczną oddziaływać na bioplastik, to zostanie on rozłożony.

Niektóre przedmioty można więc wyprodukować z takiego materiału, inne musiały by zostać dodatkowo zakonserwowane przed przedwczesnym rozłożeniem, co jednak nie jest łatwe i ekonomicznie nie do wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany, konopi indyjskich, cannabis.