Nasiona Konopi dla Twojego Zdrowia

Ten, kto regularnie zażywa nasion konopi, ma szansę na bycie zdrowym i rześkim, a nawet na dożycie 100 lat. Nie wierzysz? Ale tak jest. W jednej wiosce w Chinach żyje wiele ludzi, którzy mają ponad 100 lat. U nas to nie jest takie częste, ale zależy to oczywiście od środowiska w którym żyjemy i od żywności, jaką do siebie przyjmujemy. Jak się okazuje mieszkańcy tej wioski bardzo lubują sobie nasiona konopi i regularnie używają ich w kuchni. Istnieją już badania, które potwierdzają pozytywny wpływ nasion konopi na nasze zdrowie.

Nasiona konopi zawierają liczne składniki odżywcze i witalne, które zapobiegają powstawaniu chorób i spowalniają naturalny proces starzenia się. Na całym świecie istnieją regiony, w których ludzie osiągają bardzo stary wiek. Powodem tego jest najczęściej wyjątkowo bogata w składniki witalne dieta z naturalnymi składnikami. Nasiona konopi mogą dodatkowo wspomóc zdrowie człowieka i tu sprawdza się reguła im więcej tym lepiej.

Ważne dla życia składniki odżywcze, witalne i mineralne, które występują w nasionach konopi i są w nich zawarte to przede wszystkim:
– wapń
– magnez
– potas
– siarka
– żelazo

i witaminy:
– A, B, C, D i E
– kwasy tłuszczowe omega 3
– kwasy tłuszczowe omega 6
– kwasy gamma linolenowe
– antyoksydanty

Osoby zażywające nasiona konopi zaopatrują swój organizm w cenne nienasycone kwasy tłuszczowe. Szczególnie o wysokim działaniu antyoksydanty chronią mózg i zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworu. Składniki zawarte w nasionach konopi działają przeciwko oksydacyjnemu stresowi w organiźmie i mogą zapobiegać nowotworom, problemom z sercem i krążeniem oraz demencji.

A jak je możemy spożywać?
Nasiona konopi są bardzo smaczne i o posmaku orzechowym. Przykładowo możemy codziennie dodawać oleju konopnego do dressingu sałatkowego albo nasiona dodawać do smoothie. Możemy dodawać je do musli, piec z nimi chleb albo ciasto. Możemy je też zażywać na surowo. Ponadto starte nasiona konopi świetnie nadają się do potraw z makaronem czy ryżem, do zup i sałatek. Możliwości jest nieskończenie wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.