Peru legalizuje medyczną marihuanę

Walka się opłaciła. Kilka dni temu w Peru za sprawą podpisu prezydenta Pedro Pablo Kuczynski w prawie została zakotwiczona ustawa o legalizacji medycznej marihuany oraz produktów z niej wytwarzanych. „Przełamujemy teraz kilka mitów“, powiedział Kuczynski wskazując na to, że w niektórych kręgach marihuana nadal ma opinię niebezpiecznego narkotyku – i dalej: „Peru czyni kilka kroków na raz w stronę modernizacji.“ Peruwiański kongres ma teraz czas do połowy stycznia, aby rozpracować nowe regulacje.

Peru legalizuje medyczną marihuanę, Dutch Seeds

Prezydent Kuczynski szczególne gratulacje złożył na ręce członków kongresu, którzy prowadzili ciężką walkę o nowe prawo. Przy podpisywaniu ustawy obecni byli również członkowie inicjatywy rodziców Buscando Esperanza (w tłumaczeniu: „W poszukiwaniu nadziei“), którzy również są odpowiedzialni za legalizację medycznego użytku marihuany.

W Peru zebrała się liczba 80 rodziców, aby uprawiać cannabis i tym samym leczyć swoje dzieci cierpiące na padaczkę oraz inne schorzenia. Jednak ze względu na to, że było to przed podpisaniem ustawy nielegalne, w lutym doszło do ataku policji, podczas której skonfiskowano całą uprawę inicjatywy.

Prezydent Kuczynski bezpośrednio po tej akcji zapowiedział zmiany w prawie, które teraz wprowadził w życie. Mimo to trzech członków inicjatywy jest zagrożonych poniesieniem kary pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany, konopi indyjskich, cannabis.