sklep z feminizowanymi nasionami thc-thc, auto nasiona marihuany, konopi, cannabis, ganji, trawki

Proszę płacić i czekać, czyli co dzieje się w Niemczech z medyczną marihuaną?

Niemieckie prawo regulujące leczenie medyczną marihuaną jeszcze nie jest takie stare, bo ma zaledwie kilka miesięcy. Jednak skargi mnożą się jak mogą. Nadal wielu lekarzy broni się rękami i nogami przez wystawianiem recept na pąki cannabisu.

Proszę płacić i czekać, czyli co dzieje się w Niemczech z medyczną marihuaną?, Dutch Seeds

W momencie gdy pacjentowi w końcu uda się otrzymać taką receptę, to dopiero zaczynają się dla niego prawdziwe schody i problemy. Mimo, że nowe prawo przewiduje, że lekarze mogą tylko w wyjątkowych przypadkach odmówić pacjentowi wystawienia recepty na cannabis, to nieustannie rośnie liczba relacji, że nawet połowa wniosków nie jest w ogóle zatwierdzana.

Kasy chorych uważają wbrew całkowitej naukowej ewidencji, że dla przyznania trwałych oraz regularnych świadczeń roszczeniowych brakuje im dowodu na skuteczność owego leku. Dlatego przejmują one tylko w 20 do 60 procent przypadków koszty leczenia, które średnio wynoszą 540 euro miesięcznie.

Te wysokie koszta wywodzą się z porównania cen na czarnym rynku do cenach w aptekach, które są nawet trzykrotnie wyższe.

Nieliczni lekarze mówią o tym, że kasy chorych bardzo niechętnie refundują koszty leczenia. Według biznesmena Vaclava Cervenyego, który jesienią ma zamiar otworzyć w bawarskiej stolicy Monachium Doradcze oraz Lecznicze Centrum Cannabisowe, jest tak tylko w przypadku 20 do 30 procent pacjentów.

łącznie po zmianie prawa cofa się liczba wydawanych recept na cannabis. Podczas gdy w grudniu 2016 roku przepisano jeszcze 17 kilogramów cannabisu, to w kwietniu 2017 roku liczba ta wynosiła tylko około 14 kilogramów.

Medyczna marihuana nie stała się więc do tej pory lekiem masowego leczenia. Przed wejściem nowej ustawy w życie ledwo 1.000 niemieckich obywateli mogło nabyć cannabis z apteki, obecnie według danych kas chorych liczba ta wzrosła do czterocyfrowej sumy.

Jeśli jednak porównamy te dane do danych ze Stanu Colorado w Ameryce, to widać ogromną różnice, gdyż żyje tam 250.000 pacjentów, dla których cannabis to najlepszy lek na wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany, konopi indyjskich, cannabis.