Różnice Pomiędzy Amnesia i Amnesia Haze

Odmiany takie jak Amnesia i Amnesia Haze są często palone, uprawiane i w scenie cannabisowej są częstym tematem dyskusji. Ale czy Amnesia i Amnesia Haze to jedna i ta sama odmiana cz też może dwie różne? W każdym razie możemy na początek zdradzić, że są różne. Pozwól, że wyjaśnimy czym.

Niepowtarzalna amnesia
Absolutna #1 oryginalna Amnesia występuje tylko jako cenny klon. Pierwotna roślina, którą ochrzczono jako Amnesia, została odizolowana ze starannie wyhodowanych roślin w późnych latach 90tych w Holandii. W tym celu skrzyżowano ze sobą odmiany Enemy of the State oraz Neville’s Haze.

Celem było uzyskanie odmiany o rosnącym i długo otrzymującym się highu sativy jaką jest Nevilles oraz o fizycznym upojeniu oraz szybkim dojrzewaniu Indici jaką jest Enemy.

Tak urozmaicone fenotypy, które udało się uzyskać, wzbudziły istny entuzjazm ze względu na swoją godną uwagi wagę, niesamowite smaki oraz wspaniałą siłę. Roślina, która stała się Amnesią, znacznie odbiegała od reszty. Była ona najbardziej psychoaktywna, miała nadzwyczajny zapach i ponadto sprawiała najmniej problemów przy uprawie.

Nasiona Amnesii, które są dostępne dzisiaj to pierwotna Amnesia skrzyżowana z odmianą Neville’s Haze. Wykazuje ona dwa fenotypy. Krzepki i solidnej budowy, który przypomina geny Indici oraz szczuplejszy, który charakteryzuje się cechami Sativy. Amnesia to jeden ze standardowych nosicieli nowoczesnych genotypów. Ona sama jest laureatką wielu nagród. Jako rodzic wyprodukowała wiele hybryd, które do dziś dnia wygrywają wiele nagród.

Wyjątkowa Amnesia Haze
Amnesia Haze istnieje jako ustabilizowana odmiana nasion, która posiada dwa fenotypy, obydwa o dominacji Sativy. Jeden jest bardziej dominujący i wyróżnia się silniejszymi cechami wzrostu Indici. Drugi fenotyp natomiast posiada tradycjonalny zarys Sativy.

Główna zasada, jaka kryje się za Amnesia Haze jest taka, że jest ona podobna do oryginalnej Amnesii. Wyobraź sobie kilka Sativ, w tym przypadku wywodzących się z Laos, Jamajki oraz Hawajów, które nie miałyby żadnych szans na dojrzewanie poza klimatem długiego lata oraz braku zimy, jakie panują wzdłuż tropikalnych tref klimatycznych.

Wystarczy, że skrzyżujesz je z podobną Indicą, w tym przypadku Afghani, z celem skrócenia czasu dojrzewania oraz kwitnienia i opanowaniem problemów z jej wielkością.

Gęste pąki oraz nadmierna produktywność kleistych trychomów sprawiają, że ta genetyka jest ulubioną przy produkcji haszyszu i powodem, dlaczego zdobywa tyle nagród.

Amnesia Haze ma profil terpenów zdominowany przez terpinoleny, które swój słodki smak zawdzięczają kardamonowi oraz majerankowi. W niemalże takich samych dawkach Amnesia Haze zawiera humulen, gorzko pachnący olej, który swój przenikliwy, świerzbiący w nosie, cytrusowy zapach kwiatowy zawdzięcza dojrzałemu chmielowi. Ta kombinacja cieszy się wielkim uznaniem u koneserów.

Wiodącym terpenem Amnesii jest mircen, który swój kwiatowy i cytrusowy zapach zawdzięcza dzikiemu tymiankowi, drzewie Ylang-Ylang oraz wawrzynowi szlachetnemu, z którego pozyskujemy liść laurowemu. Ta kompozycja jest też definiowana przez ocymen, który dodaje pikantną nutę goździka oraz posiada przyjemy i piżmowy aromat.

Jeśli chciał byś kupić nasiona marihuany Amnesi lub Amnesi Haze to dostaniesz je w pewnym i sprawdzonym sklepie z nasionami konopi https://thc-thc.com, znajdziesz tam również inne hybrydy bazujące na genetyce Amnesi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.