Uganda Planuje Eksport Medycznej Marihuany do Europy

Oczekuje się, że pierwsze dostawy konopi indyjskich do celów medycznych zostaną wyeksportowane do Europy na początku przyszłego roku. Budowa zakładu produkcyjnego jest bliska zakończenia.

Eksperci na konferencji CannaTech w Kapsztadzie zgodzili się, że Afryka będzie w przyszłości odgrywać wiodącą rolę na globalnym rynku konopi indyjskich. Jednym z krajów już inwestujących w ekologiczną przyszłość jest Uganda.

W Himie (dystrykt Kasese) budowa wielkiego zakładu produkcyjnego do uprawy i przetwarzania konopi jest prawie zakończona. Obszar ten obejmuje pięć szklarni, przedsiębiorstwo przetwórcze i inne przedsiębiorstwa produkcyjne. Po zakończeniu projektu, zakład produkcji medycznej marihuany będzie największym tego typu zakładem w Afryce.

Za projektem stoi firma Industrial Hemp Uganda Limited oraz izraelska firma produkująca marihuanę Together Pharma. Obie firmy inwestują w projekt pod nazwą Industrial Globus. Jeśli wszystko pójdzie gładko, eksport rozpocznie się w pierwszym kwartale 2020 roku.

Już w czerwcu portal leafly.de poinformował, że kanadyjski producent konopi indyjskich EXMceuticals (EXM) otrzymał licencję na uprawę konopi indyjskich w Ugandzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.