8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi

8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi, Dutch Seeds

Wielu ludzi nie rozumie prohibicji marihuany, jednak w ostatnim czasie z zza oceanu zaczęła nadpływać fala legalizacyjna. Jak pokazuje przykład Stanów Zjednoczonych, legalna marihuana to wiele zalet. Wybraliśmy osiem z nich.

1. Legalna marihuana to mniejszy zarobek dla czarnego rynku

Jak się okazuje, jeśli w całych USA zalegalizowana zostanie marihuana, to cały przemysł z nią związany powinien być warty ponad 100 miliardów dolarów. Podobne liczby dotyczą Europy. To są pieniądze, które trafiają do rąk handlarzy narkotyków i gangów narkotykowych i to tylko przez to, że marihuana jest nielegalna.

8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi, Dutch Seeds

2. Ściganie osób spożywających marihuaną to strata pieniędzy

W USA oraz w Europie roczne koszty policyjne oraz sądowe związane ze ściganiem i karaniem osób spożywających oraz posiadających małe dawki marihuany wzrastają nawet do około 20 miliardów dolarów rocznie.

8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi, Dutch Seeds

3. Legalizacja marihuany to automatyczny brak dochodów dla

Al Capone był swego czasu głównym beneficjentem prohibicji w Stanach Zjdnoczonych. Podczas gdy w trakcie prohibicji w USA przestępczość wzrosła o 24% to po jej zniesieniu od razu spadała o jeden procent.

8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi, Dutch Seeds

4. Medyczna marihuana jest bezpieczniejsza od tradycyjnych leków

Każdego dnia w Stanach Zjednoczonych umiera 44 osoby z powodu przedawkowania leków, głównie opiatów. Niemalże wszystkie produkty farmaceutyczne posiadają groźne skutki uboczne, czego nie można powiedzieć o marihuanie.

8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi, Dutch Seeds

5. Legalizacja marihuany to więcej miejsc pracy i wzrost gospodarczy

W Ameryce Południowej zaobserwowano zmniejszenie się liczby osób bez pracy, które, jak się okazało, znalazły zatrudnienie przy plantacjach marihuany. Zalegalizowana marihuana tworzy tysiące nowych miejsc pracy.

8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi, Dutch Seeds

6. Marihuana jest bezpieczniejszą używką od alkoholu oraz tytoniu

Każdego roku z powodu nadużycia alkoholu umiera 2,5 miliona ludzi, Nigdy jednak jeszcze nie zanotowano przypadku śmierci z powodu nadużycia marihuany.

7. Marihuana zabija komórki nowotworowe

Póki co ustalono, że marihuana zabija komórki rakowe u myszy i szczurów. Jednak trwają badania odnośnie tego działania również u ludzi i już istnieje wiele potwierdzonych przypadków. Jeśli potwierdzą się wyniki z badań na zwierzętach, nie będzie już na co czekać, by zalegalizować marihuanę.

8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi, Dutch Seeds

8. Zakazy nie powodują mniejszego spożycia

Nawet oficjalnie przeprowadzone badania rządowe pokazują jak nieskuteczne są zakazy marihuany. Jeśli ktoś chce, to i tak weźmie i żaden zakaz ani żadna kara tego nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi”


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany, konopi indyjskich, cannabis.