8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi

Wielu ludzi nie rozumie prohibicji marihuany, jednak w ostatnim czasie z zza oceanu zaczęła nadpływać fala legalizacyjna. Jak pokazuje przykład Stanów Zjednoczonych, legalna marihuana to wiele zalet. Wybraliśmy osiem z nich.

1. Legalna marihuana to mniejszy zarobek dla czarnego rynku

Jak się okazuje, jeśli w całych USA zalegalizowana zostanie marihuana, to cały przemysł z nią związany powinien być warty ponad 100 miliardów dolarów. Podobne liczby dotyczą Europy. To są pieniądze, które trafiają do rąk handlarzy narkotyków i gangów narkotykowych i to tylko przez to, że marihuana jest nielegalna.

2. Ściganie osób spożywających marihuaną to strata pieniędzy

W USA oraz w Europie roczne koszty policyjne oraz sądowe związane ze ściganiem i karaniem osób spożywających oraz posiadających małe dawki marihuany wzrastają nawet do około 20 miliardów dolarów rocznie.

3. Legalizacja marihuany to automatyczny brak dochodów dla

Al Capone był swego czasu głównym beneficjentem prohibicji w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy w trakcie prohibicji w USA przestępczość wzrosła o 24% to po jej zniesieniu od razu spadała o jeden procent.

4. Medyczna marihuana jest bezpieczniejsza od tradycyjnych leków

Każdego dnia w Stanach Zjednoczonych umiera 44 osoby z powodu przedawkowania leków, głównie opiatów. Niemalże wszystkie produkty farmaceutyczne posiadają groźne skutki uboczne, czego nie można powiedzieć o marihuanie.

5. Legalizacja marihuany to więcej miejsc pracy i wzrost gospodarczy

W Ameryce Południowej zaobserwowano zmniejszenie się liczby osób bez pracy, które, jak się okazało, znalazły zatrudnienie przy plantacjach marihuany. Zalegalizowana marihuana tworzy tysiące nowych miejsc pracy.

6. Marihuana jest bezpieczniejszą używką od alkoholu oraz tytoniu

Każdego roku z powodu nadużycia alkoholu umiera 2,5 miliona ludzi, Nigdy jednak jeszcze nie zanotowano przypadku śmierci z powodu nadużycia marihuany.

7. Marihuana zabija komórki nowotworowe

Póki co ustalono, że marihuana zabija komórki rakowe u myszy i szczurów. Jednak trwają badania odnośnie tego działania również u ludzi i już istnieje wiele potwierdzonych przypadków. Jeśli potwierdzą się wyniki z badań na zwierzętach, nie będzie już na co czekać, by zalegalizować marihuanę.

8. Zakazy nie powodują mniejszego spożycia

Nawet oficjalnie przeprowadzone badania rządowe pokazują jak nieskuteczne są zakazy marihuany. Jeśli ktoś chce, to i tak weźmie i żaden zakaz ani żadna kara tego nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “8 Powodów dla Zalegalizowania Konopi”


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.