Cannabis przy przewlekłych bólach nerwowych

Jak potwierdzają badania, medyczna marihuana ma pozytywne działanie przy leczeniu tego schorzenia. Po tym, jak na początku roku National Academy of Science opublikowała informacje o tym, że cannabis może być pomocny w leczeniu przewlekłych bóli nerwowych, teraz te odkrycia potwierdza U.S. Department of Veteran Affairs. Dalsze badania również potwierdzają „nowo” odkryte medyczne działanie marihuany.

Spastyczność mięśni, które są spowodowane stwardnieniem rozsianym; poczucie nudności, które powstają w wyniku chemioterapii i przewlekłe bóle, które znane są pod nazwą neuropatii, według opublikowanych na początku roku przez National Academy of Science wyników badań mogą zostać zminimalizowane przez zastosowanie medycznej marihuany.

U.S. Department of Veteran Affairs sprawdził działanie cannabisu przy zespole stresu pourazowego jak i przewlekłych bólach nerwowych. Nawet, jeśli autorzy badań, którzy dla amerykańskich weteranów wojennych na zlecenie rządu amerykańskiego wstrzymali badania na roślinie marihuany, nie mogą udzielać żadnych informacji przedstawicielom mediów, to zgłosił się jeden rzecznik ministerium do spraw weteranów, że istnieje kilka dowodów na to, które wskazują na skuteczność marihuany. Mimo to weterani wojenni na razie nie otrzymają od swoich lekarzy recepty na cannabis.

W wynikach zostało przytoczonych 27 badań o tematyce bólu i przestudiowano 32 badania na temat skutków ubocznych aktywnych substancji zawartych w pąkach konopnych. Naukowcy doszli przy tym do wniosku, że istnieje tak samo mało wymownych badań na temat możliwego ryzyka, które występuje u konkretnych grup osób w zwiększonych wypadkach drogowych, problemach z pamięcią i symptomach psychotycznych, jak na temat rzeczywistego działania cannabisu przy zespole stresu pourazowego. Jednak przy minimalizowaniu bólu można zmierzyć efekty.

To, że przewlekłe bóle są leczone przy pomocy cannabisu, pokazał popularny golfiarz Tiger Woods, który w maju tamtego roku został zatrzymany podczas kontroli drogowej z pięcioma różnymi środkami nasennymi oraz przeciwbólowymi we krwi – między innymi również 11-nor-9-carboxy-delta-9-tetrahydrocannabinol, który wytwarzany jest w ludzkim organizmie po spożyciu cannabisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.