Coraz Więcej Przypadków Fałszywej Marihuany

W krajach Europejskich rośnie liczba przypadków, w których konopie przemysłowe są poddawane obróbce syntetycznymi cannabinoidami.

Niektóre produkty konopne prawie w ogóle nie zawierają THC, jednak mimo to wywołują działanie psychoaktywne. Dzieje się tak, ponieważ zostały one poddane obróbce syntetycznymi cannabinoidami, aby symulować prawdziwą marihuanę. Zazwyczaj chodzi tutaj o konopie przemysłowe. Koncentracja składnika aktywnego THC w tego rodzaju konopiach jest za niska, aby wywołać działanie psychoaktywne. Jednak spryskanie pąków tych roślin syntetycznymi cannabinoidami prowadzi do tego, że stają się one psychoaktywne.

Fałszywa Marihuana Znaleziona w Kilkunastu Krajach Europy

Według raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA) przypadki fałszywych konopi stały się słynne w co najmniej sześciu krajach Unii Europejskiej, w tym w Austrii, Francji, Niemczech, Holandii, Słowenii i Szwecji. Istnieją również przypadki w Szwajcarii.

Analizy laboratoryjne zidentyfikowały między innymi syntetyczne cannabinoidy o nazwach MDMB-4en-PINACA lub ADB-BUTINACA. Syntetyczne cannabinoidy są czasami określane jako legal highs, czyli słynne dopalacze. Ogólnie rzecz biorąc, syntetyczne cannabinoidy podlegają nowej ustawie o substancjach psychoaktywnych. Oznacza to, że są one substancjami zakazanymi.

Wiele Przypadków Prawdopodobnie Nigdy Nie Zostanie Wykrytych

EMCDDA ostrzega, że wiele przypadków, w których syntetyczne cannabinoidy odgrywają rolę, może zostać niewykrytych. Stale powstają też nowe związki syntetyczne. Nie wszystkie z nich mogą być identyfikowane przez laboratoria. Jest również możliwe, że fałszywe konopie zostały nierównomiernie spryskane syntetycznymi cannabinoidami i analizowane próbki prowadzą do fałszywie negatywnych wyników.

Problematyczne jest również to, że użytkownicy nie są w stanie stwierdzić, czy mają do czynienia z tą fałszywą czy z prawdziwą marihuaną. Jednakże, jeśli wywołany high jest nieoczekiwanie gwałtowny, to może być za to odpowiedzialna właśnie sfałszowana marihuana, czyli syntetyczne cannabinoidy. Mogą one mieć znacznie silniejsze działanie niż naturalny składnik aktywny zawarty w konopiach indyjskich, czyli THC. Istnieją doniesienia o zdarzeniach zagrażających życiu związanych ze spożywaniem syntetycznych cannabinoidów. W niektórych przypadkach konsumpcja zakończyła się nawet śmiercią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.