Legalizacja? Kto Następny?

W grudniu 2013 Urugwaj jako pierwsze w historii państwo w pełni zalegalizowało marihuanę i od tego czasu pracuje nad rozwojem rynku cannabisowego, dzięki czemu toruje drogę następnym krajom. Oto lista dziesięciu krajów, które niedługo z pewnością do niego dołączą.

Jamajka

Bob Marley zdecydowanie patronuje nad swoją ojczyzną, a niedawno częściowo zdekryminalizowano tam marihuanę. Czekamy więc na kolejny ruch, jakim jest legalizacja.

Hiszpania

Tutaj zarówno posiadanie jak i spożywanie marihuany jest tolerowane, o ile nie jest to czynione publicznie. Szczególnie w rejonach Barcelony pojawia się bardzo dużo Cannabis Social Clubów, które przyciągają wielu miłośników zioła.

Czechy

Od 2013 roku jest tu legalna medyczna marihuana, którą póki co ciężko jest dostać, a jej cena siega zenitu. Czesi mogą też jednak uprawiać do 5 sadzonek na własny użytek.

Kolumbia

To chyba najlepszy przykład na to, jak bardzo wojna narkotykowa może się nie udać i ile może przynieść szkód. Kartele narkotykowe rosną w siłę a gospodarka tego kraju ma się coraz gorzej.

Kostaryka

W tym kraju można spożywać oraz posiadać marihuanę, ale nie można jej uprawiać. Interesujące jest też podejście do używek w tym kraju, otóż nie jest to uważane za zbrodnię, a za problem służby zdrowia.

Portugalia

Portugalia to pionier jeśli chodzi o legalizację narkotyków, bo już od 2001 roku wszystkie są tam legalne. Spożywanie narkotyków to problem zdrowotny i jest objęty przymusowym leczeniem a nie wsadzaniem za kratki.

Peru

Co prawda w Peru sprzedaż oraz uprawianie marihuany nie są legalne, ale można posiadać do 8g tego narkotyku.

Szwajcaria

Ten kraj również postanowił pójść nieco na przód i póki co zdekryminalizował posiadanie małych ilości marihuany oraz do czterech drzewek na osobę.

Meksyk

W Meksyku jest istny Meksyk, bowiem jest to kolejny kraj, który pokazuje, że wojna z narkotykami przynosi całkowicie inne wyniki niż się oczekuje. Tylko w latach 2006-2012 kartelom narkotykowym udało się zarobić na narkotykach ponad 20 miliardów dolarów na rok! i przy okazji zamordować ponad 60 000 ludzi.

Kanada

Co prawda Kanada jest głównym dostawcą medycznej marihuany, jednak spożywanie jak i uprawa rekreacyjna są tam nadal zakazane. Pocieszający jest fakt, że policja niespecjalnie przywiązuje uwagę do tego, aby tego prawa przestrzegać.

USA

Patrząc na rozwój w tym kraju, wydaje się, że całkowita legalizacja marihuany na poziomie federalnym jest raczej nieunikniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.