Pierwszy Cannabis Bank Powstanie w Kolorado

Kolorado to pionierski kraj jeśli chodzi o system finansowy dla przemysłu marihuany, który udostępnia firmom podstawowe usługi bankowe. Cały plan polega na tym, aby w przemyśle marihuanowym odejść od płatności gotówkowych. Dotychczas było to problematyczne, ponieważ banki odrzucają wszelkie transakcje, które mają jakikolwiek związek z cannabisem z obawy przed prawem federalnym, które może uznać wpływy z legalnej marihuany za nielegalne. Następstwem tego jest posiadanie przez sklepy oraz ich właścicieli ogromnej gotówki, co oczywiście jest pokusą dla włamywaczy i złodziei.

“To jest nasz główny problem: usługi finansowe dla przedsiębiorstw marihuany. Staramy się improwizować i wymyślić coś w Kolorado, aby dać biznesowi marihuany szansę na przechowywanie dużej ilości gotówki.” mówi senator David Balmer.

Kolorado to pierwszy stan w Ameryce, który zalegalizował sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych. Waszyngton podążył tą samą drogą i wprowadził tą samą ustawę. Większość banków jest bezradnych na uciążliwe wytyczne Skarbu Państwa i chcąc uniknąć problemów nie akceptują klientów mających związek z branżą marihuanową, jednak kilka banków przyjmuje biznesmenów z tej branży, jak na przykład Numerica Credit Union na wschodzie stanu Waszyngton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.