Podstawy zdrowego wzrostu konopi – grzyby i owady

Fakt, że rośliny mogą rosnąć w zamkniętym pomieszczeniu, albo nawet w growboxie pod sztucznym światłem. Growroom czy growbox nie zapewnia roślinom żadnej równowagi biologicznej i jest monokulturą (to znaczy, że rośnie tam tylko jeden rodzaj i gatunek roślin). Ale konopia ma na szczęście wszystkich growerów wysoką odporność przeciwko szkodnikom.

Ale sam ten fakt nie ochroni roślin, zwłaszcza, że w fazie wegetatywnej nie są jeszcze w pełni wytworzone wszystkie typy chroniących gruczołów żywicznych. Aby konopia przy uprawie w biologicznie nieaktywnym systemie mogła przetrwać inwazję szkodników, musimy zadbać i trzymać się idealnych warunków uprawy marihuany.

Dla zdrowej ziemi bardzo przydatny jest grzyb z rodzaju trichoderma. Dominuje on nad innymi rodzajami grzybów i się ich pozbywa. Dzięki jego symbiozie z fauną ziemi, chroni on rośliny przed szkodliwymi grzybami i procesami pleśnienia. Jego symbiotyczne działanie wzmacnia korzenie, poprawia równowagę ziemi i odbiera szkodliwym grzybom i organizmom podstawowe składniki żywnościowe.

Bardzo pomocne są też dżdżownice, aby trwale zadbać o dobry klimat podłoża. Taka jedna dżdżownica jest wstanie przeorać doniczkę o pojemności 10-15 litrów i zadbać tym samym o kanały powietrzne, przez które będzie przedostawał się tlen. Ponadto zjada ona obumarłe resztki korzeni, które po wydaleniu służą jako świetny nawóz.

Z takimi pomocnikami nie można zrobić niczego źle i na pewno wyhodować piękne roślinki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.