Olej z miodli indyjskiej (olej neem) dla zdrowego wzrostu roślin

Olej z miodli indyjskiej albo olej neem to wysoko skuteczny środek, który od 500 lat jest używany w Indiach do walki ze szkodnikami. Jest pozyskiwany z drzewa miodli indyjskiej i dostępny również w Polsce.

Olej z miodli indyjskiej działa jako środek kontaktowy i układowy. To znaczy, że jeśli nasza roślina została zaatakowana przez szkodniki, a my ją spryskamy płynem z olejem z miodli, to te szkodniki po kontakcie z taką cieczą od razu giną. Układowo to znaczy, że substancje czynne oleju zostają całkowicie wchłaniane przez roślinę. Jeśli szkodniki ponownie by się pojawiły, to ten wchłonięty olej zostaje wydzielany i roślina sama zabija szkodniki.

Z tego względu poleca się profilaktycznie spryskać takim nawozem roślinę w co trzytygodniowych odstępach. Zajmuje to tylko kilka minut, a skutecznie chroni rośliny.

Taki płyn można też użyć do podlewania, aby w ten sposób zapewnić ochronę również korzeniom.

Do sporządzenia mieszanki do spryskiwania należy wymieszać 2 – 3ml olejku z miodli z 1 litrem wody o temperaturze ok. 30 stopni. Pamiętajmy o wstrząśnięciu, gdyż mieszamy olej z wodą. Na około 4 tygodnie przed zbiorem nie należy go jednak używać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

11 komentarzy “Olej z miodli indyjskiej (olej neem) dla zdrowego wzrostu roślin”


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.