Pozytywnie czy negatywnie?

Naukowcy z Nowozelandzkiego Wellington przekonują lekarzy do tego, aby bardziej angażowali się w dyskusje na temat medycznej marihuany. Nowa Zelandia stanowi największego konsumenta cannabisu na świecie, jednak z powodów medycznych mogą być tam, jak na razie, używane wyłącznie wytworzone z niej preparaty, a nie sama roślina.

W najnowszym artykule Nowozelandzkiego Medical Journal Dr. Giles Newton-Howes wraz z Dr. Samem McBridem uważają, że nawet jeśli historia używania medycznej marihuany daleko sięga, to obecnie dostępne dane są bardzo sprzeczne i stanowczo za słabe. Ponadto dodają oni, że w przeciwieństwie do pozytywnego działania cannabisu, jego negatywne działanie jest bardzo dobrze udokumentowane.

Wymaga to, aby lekarstwa poddano mechanizmom regulującym. Dalsze trudności powstają dlatego, że używanie cannabisu jest nielegalne – dodaje Dr. Newton-Howes. Myślimy, że lekarze i osoby, które chcą w późniejszym czasie dostać receptę na cannabis, powinny odgrywać większą i ważniejszą rolę przy konsultacji medycznej marihuany, aby wpłynąć na cały ten proces.

Na krajowym i międzynarodowym poziomie wyraźnie można zauważyć zwiększone zainteresowanie cannabisem jako lekiem. W większości państw cannabis jest uznawany jako lekarstwo przy znacznej ilości schorzeń. W Nowej Zelandii ten proces właśnie jest rozkręcany.

DR. Newton-Howes jest tego zdania, że lekarze powinni tą konwencję wyegzekwować. Jeśli nie wezmą oni udziału w dyskusji, istnieje zagrożenie, że w późniejszym czasie nie będzie można wpłynąć w żaden sposób na politykę. W tym wypadku konsumpcja rekreacyjna i zażywanie medyczne po prostu będą się ze sobą zlewały i nie będzie między nimi klarownej różnicy.

Szczególnej aktywności oczekują oni od lekarzy pierwszego kontaktu, neurologów i psychiatrów. Mimo, że istnieje wiele powodów aby przyjąć, że większość lekarzy i specjalistów jest w dziedzinie cannabisu kompletnie niedoinformowana, to jest ważnym, aby zaangażowali się ci, którzy już mieli styczność w swojej karierze i posiadają doświadczenie na temat cannabisu jako lekarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.