Cukrzyca i słodki efekt cannabisu

Czy możliwym jest, aby cannabis był wkrótce dostępny także dla cukrzyków? Dzięki oficjalnym danym, liczbom procentowym, i statystykom ten temat osiąga całkowicie nową dymensję. Najnowsze badania, wydane przez American Journal of Medicine mówią o tym, że istnieje prawdziwy i bardzo wyraźny związek pomiędzy cukrzycą a cannabisem.

Badanie to dochodzi do wniosku, że ludzie, którzy w momencie poszczenia palą marihuanę, wykazują o 16 procent niższy poziom insuliny niż ludzie niepalący. Dla niektórych może to być zaskoczeniem, dla innych czymś całkiem normalnym.

Nawet, jeśli coraz więcej ludzi jest świadomym niezliczonych zalet medycznej marihuany, to jest to pierwsze takie badanie, które tematyzuje związek pomiędzy zażywaniem marihuany a insuliną podczas poszczenia jak i również rezystencję glukozy i insuliny, wyjaśnia Dr. Murray A. Mittleman.

Dr. Murray A. Mittleman jest głównym prowadzącym badania i publikacje oraz członkiem w The Cardiovascular Epidemiology Research Unit Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie (USA).

Nawet, jeśli to jeszcze długa droga w obliczu zaczątku całych badań, to naukowcy odkryli, że również jeśli konsumenci cannabisu przyjmowali więcej kalorii niż niepalący, to istnieje możliwy związek pomiędzy mniejszym BMI i cannabisem.

Współautorka badań, Hannah Buettner mówi: „mechanizmy, które leżą u podstaw tego paradoksu, nie zostały jeszcze zbadane i odkryte, jak i również nie znane są jeszcze działania normalnej konsumpcji marihuany na rezystencję insuliny oraz faktorów ryzyka przemiany materii.”

W dzisiejszych czasach konsumpcja i uprawa cannabisu są w wielu krajach jeszcze nielegalne, ale dzięki badaniom jak te srogie restrykcje dotyczące dekryminalizacji i legalizacji tej rośliny coraz bardziej elastyczne. Pozwala to na konsumpcję cannabisu przez pacjentów aktywnego składnika, czyli tetrahydrocannabinolu (THC), oraz jego zastosowanie w niektórych lekarstwach przy leczeniu poważnych schorzeń.

Joseph Alpert, który jest profesorem medycyny na Uniwersytecie w Arizonie i redaktorem czasopisma w momencie, w którym zostały opublikowane badania, powiedział, że wniosek naukowców jest dosyć wyjątkowy. Dodał ponadto, że „potrzebujemy jak najszybciej dalszych informacji i naukowych badań na temat efektów marihuany, tych krótko- i długotrwałych, w najróżniejszych klinicznych scenariuszach, w przypadkach takich jak rak, cukrzyca i osłabienie starszych ludzi.”

Jeśli eksperci odkryją ukryte za tymi związkami powody, będą mogli oni odkryć metody leczenia, bazujące na aktywnych składnikach cannabisu. Byłby to dotychczas bezprecedensowy postęp w medycynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.