Profilaktyka przed pleśnią

Niewątpliwie zapobieganie jest najlepszym sposobem, aby bezpiecznie uprawiać konopie. O wiele łatwiej jest podjąć dodatkowe środki ostrożności i monitorować stan swojej hodowli, niż leczyć infekcje.plesn-profilaktyka-marihuana-konopia-choroby-1

Istnieją trzy warunki, które muszą być spełnione, aby rozwinęła się pleśń i mączniak:

niska temperatura
brak cyrkulacji powietrza
mokre lub wilgotne warunki

Najlepszym sposobem na to, aby zapobiec chorobom jest upewnienie się, że nie występuje żadne z tych zjawiska tym bardziej wszystkie na raz.

W growroomie można temu wszystkiemu w dosyć łatwy sposób zapobiec. Niska temperatura dla konopi oznacza poniżej 20 stopni Celsjusza. Upewnij się, że posiadasz porządny układ odpowietrzania, aby zapewnić stały przepływ powietrza i starać się zapobiegać nadmiernej populacji roślin, gdyż gęsty porost może hamować przepływ powietrza. Powinieneś być też w stanie kontrolować wilgoć powietrza poprzez system wietrzenia.

Przy uprawie outdoor jest to nieco trudniejsze. Brak wiatru, chłodne noce i deszcz pomagają w wytworzeniu się pleśni i mączniaka. Dlatego ważne jest, aby starannie wybrać miejsce do hodowli i upewnić się, że przeważa tam dobra cyrkulacja powietrza. Niektórzy hodowcy roślin budują konstrukcje podobne do namiotu, jeśli wiedzą, że zbliża się deszcz i strząsają nadmiar wody z liści i pąków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.