Przebieg rozwoju marihuany

Nasionko marihuany potrzebuje około 10 dni na wykiełkowanie w ziemi. Po tym czasie na powierzchni ukazuje się pęd z dwoma liścieniami, a z jego czubka wyrośnie pierwsza para liści, która w zależności od odmiany może rozwinąć delikatny zapach. W każdym kolejnym tygodniu wyrasta kolejna para liści, a sama roślina rozwija się coraz szybciej.

Między 4 a 6 tygodniem rośliny należy zapikować, aby korzenie mogły się dalej rozwijać.

W 6 tygodniu ukazują się cechy typowe dla danej płci – zawiązki. Aby zapobiec zapyleniu żeńskich roślin, należy usunąć męskie, albo od razu kupić feminizowane nasiona, aby wyrosły z nich rośliny tylko rodzaju żeńskiego.

Do tego czasu naświetlamy rośliny przez 18 godzin, a przez 6 godzin są one w ciemności.

Po 7-8 tygodniach roślina na tyle wyrosła, że teraz przygotowuje się do zakwitu. Teraz zmieniamy naświetlanie na 12/12, czyli 12 godzin światła i 12 ciemności. Nie jest to koniecznie przy odmianach autofloweringowych, gdyż te samoistnie zaczynają kwitnąć.

Aby w tym czasie nie irytować naszej rośliny musimy koniecznie zadbać o to, aby w czasie ciemności w żadnym wypadku nie dochodziło do niej jakiekolwiek światło.

Po kolejnych 6-14 dniach ukazują się pierwsze pąki, które stają się coraz gęstsze i większe. Z każdego pąka wyrastają parami białe nici – słupki. W kolejnych tygodniach roślina podwoi, a nawet potroi swoją wielkość. Po upływie 2-3 tygodni pojawią się małe, kleiste gruczoły żywiczne, które zawierają THC. Z każdym dniem ich liczba rośnie, a po 5 tygodniach od kwitnienia, czyli gdy roślina ma ok. 13 tygodni, słupki zmieniają kolor z białego na brązowy, co trwa ok. 2-3 tygodni.

Gdy 3/4 słupki jest już brązowych, albo gruczoły żywiczne zmatowieją, roślina jest gotowa do zbioru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.