Rekord: Ponad Dwie Trzecie Obywateli USA Opowiada Się Za Legalizacją

Nowe badanie opinii publicznej przeprowadzone przez Pew Research Center wśród Amerykanów z USA na temat marihuany ujawniło nowe, rekordowe poparcie dla ogólnokrajowej legalizacji marihuany.

Dwie trzecie dorosłych Amerykanów uważa, że marihuana powinna być w pełni zalegalizowana w całym kraju. Aż 67% Amerykanów jest teraz gotowych do legalizacji – to o 5% więcej niż rok temu i tym samym po raz pierwszy obejmuje ponad dwie trzecie całej populacji.

Z tych osób, które urodziły się w tym tysiącleciu, 76% było za legalizacją. Najniższą aprobatę podzielały osoby powyżej 74 roku życia, z których tylko 32% opowiedziało się za legalizacją. Wyraźne różnice można było również dostrzec biorąc pod uwagę poglądy polityczne respondentów.

Zwolennicy Demokratów aż w 78 procentach popierają legalizację konopi indyjskich w całym kraju, podczas gdy tylko 55 procent zwolenników Republikańskich, czyli Donalda Trumpa chce legalizacji.

Osobiście nie interesuje ich również to, że na szczeblu federalnym nic nie dzieje się w tym kierunku. Jeśli nic z tego nie będzie teraz, to pozostaje jeszcze optymistycznie patrzeć na wybory prezydenckie w listopadzie 2020 roku, ponieważ wszyscy główni kandydaci demokratów wyrazili już swoje poparcie dla pełnej i ogólnokrajowej legalizacji. Tak więc szanse na szybką legalizację w całych USA nie są złe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.