Stoned Agin! – Słynny Komiks Roberta Crumb’a Zlicytowany Za Ogromną Sumę

Starsi czytelnicy mogą jeszcze pamiętać słynne dzieło sztuki z ich własnych burzliwych i buntowniczych czasów: komiks o brzmiącej nazwie „Stoned Again!” autorstwa Roberta Crumba jest prawdziwym kawałkiem kultury marihuanowej i ozdabiał w latach 70-tych niejeden salon czy pokój młodzieżowy.

Nic dziwnego, szorstki urok rysunku powinien przemawiać do wielu użytkowników marihuany i przywołać wspomnienia z jednej lub drugiej sesji, która wymknęła się spod kontroli.

Rysunek przedstawia różne stadium upojenia po zapaleniu marihuany od przyjemnego highu aż do całkowitego rozpłynięcia się twarzy. Tak, to przywołuje wspomnienia! W miniony weekend to słynne dzieło sztuki komiksowej zostało sprzedane na aukcji Comics & Comic Art w Dallas, USA.

Szacowane przez ekspertów na około ćwierć miliona dolarów amerykańskich, dzieło sztuki wpadło pod młotek i zostało sprzedane za dumne 690.000 dolarów amerykańskich. Dla świętego Grala sztuki komiksowej Crumb’a (jak uważają eksperci) i wielkiego momentu psychodelicznej sztuki w końcu można sypnąć kilkoma dolarami.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że sam Robert Crumb, który według jego własnych oświadczeń nigdy nie był szczególnie obcykany w sprawach finansowych i licencyjnych, znajdzie przynajmniej niewielką część wpływów z aukcji na własnym rachunku bankowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.