Sensi Seeds Wstrzymuje Wysyłkę Nasion Do Niemiec

Po tym, jak niemiecki urząd celny przechwycił 5.800 przesyłek z nasionami marihuany od Sensi Seeds, ten znany holenderski bank nasion marihuany z siedzibą w Amsterdamie, zamknął na czas nieokreślony swój sklep internetowy dla klientów na terenie Niemiec. Inna czołowa marka na rynku nasion, Dinafem, w zeszłym roku również musiała zawiesić swoje usługi pod presją hiszpańskiego rządu. Wszystko to z powodu sporów podatkowych.

W zeszłym tygodniu urząd celny w Kolonii poinformował, że od początku roku 2021 do końca lutego przechwycono 70.000 nasion marihuany z Holandii. Nasiona wysłane były paczkami listowymi, których liczba dzieli się na 5.800 indywidualnych zamówień przez prywatnych odbiorców na terenie całych Niemczech. Wartość nasion szacowana jest na 560.000 euro. Przeciwko odbiorcom przesyłek wszczęto już postępowania karne i przekazano je do miejscowych placówek celnych.

Rzecznik głównego urzędu celnego w Kolonii, Jens Ahland, przyznał, że taką ilością nasion można obsiać powierzchnię równą około dziesięciu boisk piłkarskich. Zakładając średnią wydajność 100 gramów z jednej rośliny konopi, całkowita ilość wyprodukowanej marihuany mogłaby wynieść około siedem ton, a wartość rynkowa takiej marihuany to prawie 70 milionów euro.

Jak donoszą wiarygodne źródła, wszystkie przechwycone przez celników przesyłki rzeczywiście pochodzą wyłącznie od firmy Sensi Seeds. Niepokojące jest oświadczenie służb celnych o tym, że wszczęto już postępowanie karne przeciwko nabywcom nasion.

Firma Sensi Seeds została założona w 1985 roku i jest jednym z najważniejszych seedbanków oraz producentów nasion, którzy zajmują się uprawą konopi na całym świecie. Według własnych danych Sensi Seeds to największy na cały świecie komercyjny producent nasion poza segmentem konopi przemysłowych.

Po wejściu na stronę internetową Sensi Seeds z niemieckiego adresu IP, pojawia się informacyjny baner o treści: „Firma Sensi Seeds zawsze dążyła do zapewnienia swoim klientom najlepszych produktów oraz usług. Bez Państwa nic nie znaczymy. Państwa dobro oraz zaufanie są dla nas priorytetem, dlatego obecnie zaprzestaliśmy świadczenia naszych usług na terenie Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.