Terapia kannabisem: minusy w pigułce

Oto kilka minusów związanych z konsumpcją marihuany.
marihuana-konsumpcja-wady-zalety-1

1. Produkty pochodzenia konopnego często nie mogą być zażywane przez pacjentów ze względu na sytuację prawną panującą w danym kraju bądź też ze względów finansowych. Koszty leczenia dronabinolem, który został zalecony przez lekarza, w wielu krajach często albo wcale nie są pokrywane przez kasy chorych. A używanie produktów tego pochodzenia, jak czysta marihuana albo haszysz jest ogólnie zabronione.

2. Jak dotychczas ani w Niemczech, ani w Austrii, ani w Szwajcarii, ani nigdzie indziej w Środkowej Europie nie ma gotowego preparatu z dronabinolem, który byłby dopuszczony przez prawo medyczne. Dlatego często w wymienionych państwach sprowadzany jest z USA Marinol® albo w aptece są przygotowywane preparaty. W obydwu przypadkach kasy chorych nie są zobowiązane do ponoszenia kosztów. Przy dziennym zapotrzebowaniu dronabinolu w dawce 10 – 20mg powstaje suma równa 250 – 500 Euro.
Nielegalna marihuana jest znacznie tańsza.

3. Produkty pochdzenia konopnego są w wielu przypadkach źle przez pacjentów znoszone ze względu na ostre skutki uboczne zachodzące w psychice, albo też z ich powodu nie można pacjentowi podawać wymaganej przy terapii dawki. Są to w zależności od pacjenta najczęściej 5 – 20mg THC dziennie. Aby uniknąć takich skutków ubocznych można zacząć leczenie mniejszymi dawkami i przez najbliższe dni oraz tygodnie je zwiększać.

Tutaj możecie przeczytać o zaletach konsumcji marihuany:
http://ultimateseeds.pl/2016/11/02/terapia-kannabisem-najwazniejsze-korzysci-i-zalety/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.