feminizowane nasiona konopi, w wersji auto kwitnącej oraz z dużym thc

A może konopie?…

Może się okazać, że uprawa konopi to bardzo opłacalny interes – tym bardziej, że ministerstwo rolnictwa właśnie zdecydowało się na umieszczenie tej rośliny na przekazanej Komisji Europejskiej liście planowanych rodzajów płatności bezpośrednich w naszym kraju.

A może konopie?..., Dutch Seeds

Uprawa konopi włóknistej oraz lnu w Polsce dotychczas było traktowane przez Ministerstwo Rolnictwa bardzo marginalnie. Jednak od następnego roku przewidziana jest dopłata w wysokości 200 euro od hektara, o ile uprawiana konopia nie będzie wykazywała większej ilości tetrahydrokanabinolu (THC) w suchej masie rośliny niż 0,2%.

Jak przewiduje Maciej Kowalski z firmy HemPoland, popyt na te rośliny jest gwarantowany. Jego firma zapewnia odbiór plonu z areału większego niż jeden hektar. Opłacalność takiej uprawy zależy oczywiście od sezonu oraz technologii zbioru.

Cena skupu konopi wynosi 350zł za tonę do uprawy 10t, a powyżej 10t stawka ta obniża się do 300zł za tonę. Jeśli chodzi o nasiona, to jest to dodatkowy zysk 2,50zł/kg nasion, a jeśli uprawiamy powierzchnię powyżej 20ha to opłacalne okazuje się kupno specjalnego kombajnu. Z jednego hektara hektara można zebrać nawet pół tony ziarna.

Przykładowo na ziemi klasy V można realnie uzyskać 8-10t słomy, a na glebie klasy III – nawet 17 t. Uprawa jest bardzo prosta i nie wymaga żadnych oprysków. Wystarczy zasiać i zebrać, a jako nawóz sprawdzi się jedynie niewielka dawka azotu. Podczas zbioru ważną kwestią jest niedopuszczenie do osypu nasion. Na jednym polu można uprawiać konopie nawet przez 4 sezony.

Jak dodaje Maciej Kowalski, jeśli chcemy w 2015 roku zasiać konopie, to musimy podjąć decyzję do końca października, ponieważ każda uprawa wymaga zarejestrowania. Wszelkich formalności dopełnia spółka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany, konopi indyjskich, cannabis.