Grecja idzie śladami innych państw

Grecja jest najnowszym państwem Europy, które zalegalizowało marihuanę do celów medycznych i terapeutycznych. Premier Alexis Tsipras poinformował przed kilkunastoma dniami na konferencji prasowej, że niedługo będzie możliwym nabycie cannabisu jako leku na receptę. Duża liczba chorób, jak bóle przewlekłe, spazmy mięśniowe, epilepsja czy nowotwór mogą być leczone właśnie za pomocą cannabisu.

Jak cytuje gazeta Greek Government Gazette słowa Tsiprasa: „Od teraz nasz kraj rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii, ponieważ Grecja będzie należała do krajów, w których wydawanie recepty potrzebującym pacjentom na medyczny cannabis jest legalne.”

Grecja staje się tym samym kolejnym krajem europejskim, w którym marihuana zostaje legalizowana do użytku w celach medycznych. Szczegóły na ten temat w jaki sposób ten lek będzie w tym kraju uprawiany i rozprzestrzeniany mają zostać jeszcze wyjaśnione.

Nowe obowiązujące prawo mogłoby wreszcie doprowadzić do tego, że gospodarka Grecji zostałaby nieco rozkręcona, ponieważ legalizacja medycznej marihuany umożliwia rozwinięcie nowej gałęzi i branży przemysłowej, co wzmocniłoby gospodarkę i sytuację finansową tego kraju.

Grecja za niedługo może też być w stanie importować leki na bazie cannabisu. Trzeba poczekać na to, czy kraj ten zdecyduje się pójść o krok dalej i umożliwić obszerną legalizację marihuany, zarówno do użytku rekreacyjnego jak i dla sektora medycznego.

Podobnie postąpiła Portugalia, która jest jak na razie jedynym krajem w Europie, który zdecydował się na taką obszerną legalizację i także wprowadził ją w życie.

Coraz częściej dochodzą do nas informacje z całej Europy o podjęciu nowych kroków i zdecydowanie się władz na legalizację medycznej marihuany.

Cieszymy się z takiego rozwoju rynku konopnego nie ze względu na to, że marihuana staje się coraz bardziej powszechna i dostępna, ale przede wszystkim dlatego, że dzięki tak odważnej decyzji można pomóc wielu chorującym na różne schorzenia ludziom.

Mamy nadzieję, że kraje te zdecydują się również na wzór Danii na samodzielną produkcję marihuany i zalegalizują uprawę medycznej marihuany. Byłby to kolejny krok wzmacniający gospodarkę wszystkich krajów oraz całej Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.