Metamfetamina prowadzi do uszkodzenia mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych

Szybsze bicie serca, wzrost ciśnienia krwi, zmęczenie znika. Metamfetamina sięga do rezerw energetycznych organizmu i doprowadza go do stanu, w którym wszystko z siebie daje. Niedawne badanie pokazuje jednak, że konsekwencje zdrowotne wynikające z konsumpcji metamfetaminy mogą być bardzo poważne.
metamfetamina-prowadzi-do-uszkodzenia-miesnia-sercowego-i-naczyn-krwionosnych-1
W wyniku tego badania, które trwało 10 lat i w którym przebadano ponad 1.300 osób, zespół badawczy był w stanie wykryć znacznie zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych u konsumentów metamfetaminy. W porównaniu do abstynentów narkotyki powodują około dwukrotnie większe ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca i udarów mózgu. Obie choroby niosą za sobą poważne skutki zagrażające życiu.

Szczególnie wśród młodych narkomanów poniżej 30 roku życia problemy z sercem były stosunkowo częste. Problemy z sercem zazwyczaj nie są typowe w tej grupie wiekowej. Jako prawdopodobną przyczynę uszkodzenia serca zespół badawczy opisuje niedotlenienie, ponieważ metamfetamina sprawia, że ​​serce bije szybciej, a tym samym zwiększa zapotrzebowanie tlenu. W tym samym czasie jednak, metamfetamina kurczy naczynia odprowadzające krew z serca. Wynikiem tego jest niedobór tlenu, którego mięsień serca pilnie potrzebuje.

U grupy osób powyżej 30 roku życia powszechne były zwłaszcza tzw. udary krwotoczne. Prowadzi to do krwawień z powodu pęknięć naczyń. We wcześniejszych badaniach nie stwierdzono dowodów na zwiększone ryzyko pęknięć naczyń. Obecne badanie potwierdza zatem zwiększone ryzyko udaru przez metamfetaminę. Zespół badawczy zakłada, że ​ silne wzrosty ciśnienia krwi wywołane przez metamfetaminę powodują też obrażenia naczyń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.