19 prowincji w Turcji otrzymało pozwolenie na uprawę marihuany

Krok potwierdzony przez Ministerstwo Rolnictwa
trawka-traktor-kombajn-koszenie-pole-rolnictwo-uprawa-1
Aby zakończyć nielegalną produkcję cannabisu w Turcji niespodziewanie uprawomocniono przestarzały projekt zmiany. 19 prowincji w Turcji otrzymało dzięki temu pozwolenie na uprawę konopi indyjskich. Decyzja ta została ogłoszona przez tureckiego Ministra Żywności, Rolnictwa i Hodowli Zwierząt i przewiduje także produkcję marihuany do celów medycznych i naukowych. Zainteresowani rolnicy musieliby w tym celu złożyć wniosek o pozwolenie na uprawę, a w przypadku jego wydania otrzymaliby trzyletnią licencję na kultywację tych roślin. Jest jednak jeszcze wymagane prawne oświadczenie, które wykluczyłoby jakikolwiek związek z przestępstwami narkotykowymi. W tym celu na miesiąc przed zbiorami urzędnicy z Ministerstwa Żywności, Rolnictwa i Hodowli Zwierząt przeprowadzaliby przynajmniej jedną kontrolę, aby sprawdzić dokładność wszystkich przeprowadzonych przy uprawie czynności. Po zbiorach rolnicy byliby zobowiązani do zniszczenia wszystkich niezużytych pozostałości, tak, aby nie mogły one zostać sprzedane na czarnym rynku.

W takich prowincjach jak Amasya, Antalya, Bartın, Burdur, Çorum, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Malatya, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Uşak, Yozgat und Zonguldak oczekuje się na pierwsze w Turcji wnioski związane z pozwoleniem na legalną uprawę cannabisu – tylko w bardzo szczególnych i istotnych przypadkach naukowych zostanie wydane pozwolenie na bezkarną uprawę konopi w innych częściach kraju.

Natomiast ten, kto zażywa marihuany dla czystej przyjemności, sadzi i sprzedaje, nadal może liczyć się z karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “19 prowincji w Turcji otrzymało pozwolenie na uprawę marihuany”


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.