Coraz Więcej Kobiet w Ciąży Zażywa Konopi Indyjskich

Różne analizy wykazały, że coraz więcej kobiet w ciąży codziennie używa konopi indyjskich. Według ostatnich badań stanowią one również zagrożenie dla zdrowia nienarodzonego dziecka.

Już w sierpniu tego roku badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Kalifornijski wykazało, że używanie konopi indyjskich wśród kobiet w ciąży rośnie. Naukowcy wyjaśnili również, że używanie konopi indyjskich może być związane z niższą masą urodzeniową noworodka.

Teraz również University of Nevada w Las Vegas w swoich badaniach stwierdził, że coraz więcej kobiet w ciąży używa marihuany. Ponadto badacze wyjaśniają, że codzienne używanie konopi indyjskich w czasie ciąży może wiązać się z niepożądanymi skutkami dla płodu.

Ankieta: Wiele kobiet w ciąży używa marihuany codziennie

Badacze przeprowadzili wywiady z około 450 ciężarnymi kobietami, które codziennie używały marihuany. Według badaczy może to potencjalnie prowadzić do zagrożeń dla płodu, takich jak niska waga urodzeniowa, hipoglikemia i niski poziom punktów Apgar. W poważniejszych przypadkach może dojść do opóźnienia rozwoju, a nawet martwych urodzeń.

Ponadto, codzienne używanie konopi indyjskich może prowadzić do oporności naczyniowej łożyska. Może to „zakłócić niezbędny przepływ krwi bogatej w tlen przez łożysko”.

Używanie konopi indyjskich w ciąży podwoiło się

Stwierdza się w nim ponadto, że najnowsze dane wskazują na to, iż używanie konopi indyjskich w ciąży podwoiło się w ciągu ostatnich 15 lat. Alarmujący jest fakt, że 70 procent kobiet uważa, że używanie marihuany w czasie ciąży powoduje niewielkie szkody lub nie powoduje ich wcale.

Próby wyjaśnienia przez naukowców

Badacze uważają, że ekspozycja na związki chemiczne, które są znane jako wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne i są obecne w dymie tytoniowym i konopiach, może wyjaśniać zaburzenia wzrostu.

Niektóre badania wykazały wyższe stężenia tych związków w dymie konopi indyjskich niż w dymie tytoniowym. Kobiety w ciąży powinny unikać codziennego używania konopi indyjskich – wyjaśnili naukowcy.

„Gromadzimy coraz więcej dowodów na wpływ marihuany na rozwój neurologiczny dziecka. W mózgu płodowym znajdują się pewne receptory, na które marihuana ma szczególne działania”, powiedziała dr. Nora Doyle, współautorka badania.

Doyle wyjaśniła dalej, że mózg płodu nadal się rozwija i że narażenie na konopie indyjskie w postaci skoncentrowanej może powodować problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © DutchSeeds.pl - Wszystko na temat marihuany oraz roślin konopi indyjskich, zwanych cannabis.